Lorena Wiebes: Cel – czwarty tytuł w Ronde van Drenthe

Na torze Ronde van Drenthe, Lorena Wiebes skupia się na osiągnięciu czwartego zwycięstwa z rzędu, podążając za ambicjami podczas nadchodzących klasyków. Sprinterka SD Worx-Protime zdobyła ostatnio zwycięstwo w GP Oetingen, ale zmierza teraz do jeszcze większych sukcesów w Brugge-De Panne i Gent-Wevelgem. Czy Holenderka zdoła powtórzyć swoje triumfy i pokonać siebie w kolejnym wyścigu?

Lorena Wiebes zamierza w niedzielę dodać czwarte zwycięstwo z rzędu do swojego rekordu na torze Ronde van Drenthe. Sprinterka SD Worx-Protime zmierza do najwyższej klasy klasyku po niedawnym zwycięstwie w GP Oetingen, ale twierdzi, że jej większe cele zostaną osiągnięte jeszcze w tym miesiącu w Brugge-De Panne i Gent-Wevelgem.

„Czuję, że zrobiłem postęp. Moim celem jest zostać najlepszym sprinterem, a jednocześnie walczyć o zwycięstwo w trudniejszych wyścigach. Mam nadzieję, że w Drenthe ustanowię swój rekord nieco lepszy” – powiedział Wiebes, zwycięzca zawodów w latach 2021, 2022 i 2022 Edycje 2023 z sprintów grupowych.

Tegoroczna trasa liczy 158,1 km z Beilen do Drijber i obejmuje serię okrążeń po brukowanych sektorach i wiele przejazdów, a meta znajduje się na szczycie VAMberg, na którym nachylenie sięga 20%.

„Ronde van Drenthe to dla mnie wyjątkowy wyścig. Znam już VAMberg na wylot. Mam nadzieję, że wystartuję w nim cztery razy z rzędu” – powiedział Wiebes.

W tym sezonie Wiebes wygrał dwa pierwsze etapy UAE Tour, a niedawno wygrał sprint ucieczkowy na koniec wyścigu na GP Oetingen. W poprzednich latach nie wygrała tylu wyścigów na początku sezonu, wyprzedzając Ronde van Drenthe, i powiedziała, że ​​zwycięstwa w sezonie dodają jej pewności siebie.

„Mam zaufanie do GP Oetingen. Tam sprawiliśmy, że wyścig był trudny i zawsze się o to staramy. W Team SD Worx-Protime nie tylko spekulujemy na temat sprintu. Lubię wygrywać sprinty masowe , ale wyjątkowe jest także zwycięstwo w wyczerpanej grupie. W Oetingen udało mi się przetrwać na ostatnim stoku i czuję, że robię na tym coraz większe postępy” – powiedział Wiebes.

Wiebes powtórzyła, że ​​stawia sobie za cel bycie czołową zawodniczką zarówno w terenie płaskim, jak i pagórkowatym, i powiedziała, że ​​nadal pracuje nad swoją siłą wspinania, aby zwiększyć swoje mocne strony w sprincie.

„Nie chcę być tylko sprinterem. Chcę być dobry przez cały rok i walczyć o zwycięstwo w jak największej liczbie wyścigów. Nie osiągnąłem jeszcze szczytowej formy, ale już czuję się dobrze.

„Już w GP Oetingen czułem się silniejszy niż w weekend otwarcia. Mam nadzieję, że uda mi się dodać trochę więcej procent, aby być w doskonałej formie w Brugge-De Panne i Gent-Wevelgem, które są dla mnie wielkimi celami. Ale najpierw dlatego też Ronde van Drenthe, wyścig, który jest wyjątkowy dla holenderskiego kolarza”.

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich naszych relacji z wiosennych klasyków, w tym reportaży, najświeższych wiadomości i analiz z Mediolanu-San Remo, Tour of Flanders, Paryż-Roubaix i nie tylko. Dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz