Zwift ogłasza formaty wyścigów, partnerów i równe fundusze nagród dla pierwszych Zwift Games

Zwift Games już wkrótce! Firma Zwift ogłosiła nowe, ekscytujące informacje na temat nadchodzących zawodów, które obiecują zamienić marzec w miesiąc intensywnej rywalizacji. Mistrzostwa w trzech dyscyplinach medalowych będą stanowiły prawdziwe wyzwanie dla najlepszych kolarzy, a liczne nowości zapowiadają jedne z najbardziej ekscytujących zawodów e-sports w historii. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o nadchodzących Zwift Games.

Dziś rano firma Zwift ogłosiła szczegółowe informacje na temat inauguracyjnych zawodów Zwift Games, które odbędą się w przyszłym miesiącu i będą stanowić – według platformy – „miesięczny festiwal rywalizacji”.

Zwift zaprezentował nowe zawody Zwift Games w listopadzie 2023 r. Można to postrzegać jako reakcję firmy na wygraną przez konkurenta MyWhoosh kontraktu na organizację Mistrzostw Świata UCI e-sports przez następne trzy lata, zawodów organizowanych wcześniej przez Zwift.

Dzisiaj Zwift ogłosił szereg informacji dotyczących nadchodzących zawodów, w tym nowego sponsora tytularnego ze strony Adidas, Oakley i Wahoo (marka, z którą Zwift niedawno nawiązał współpracę).

Konkurs oferuje także więcej nagród pieniężnych dla zwycięzców elity płci męskiej i żeńskiej niż zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w wyścigach szosowych UCI Glasgow, a marka twierdzi, że jest to ich największy fundusz nagród w historii. Teoretycznie zawodnik może wygrać do 31 000 dolarów, jeśli wygra każdy wyścig. Wszystkie wyścigi Elite będą również transmitowane na żywo na kanale YouTube Zwift.

Zwift ogłosił także dalsze szczegóły zawodów, w tym pełne listy startowe zawodników, format wyścigu i szczegóły trasy, a także możliwości zaangażowania wszystkich użytkowników Zwift.

Gry Zwift

Na elitarnych zwycięzców czeka specjalny złoty rower Wahoo Kickr (Zdjęcie: Zwift)

Elitarne Mistrzostwa

Mistrzostwa Zwift Games mężczyzn i kobiet będą składać się z trzech odrębnych dyscyplin medalowych. Około 187 mężczyzn i 117 zawodniczek będzie rywalizować w trzech różnych wyścigach, w tym w Sprint Championship i Epic Championship na zupełnie nowej trasie Zwift Games Epic Route oraz Climb Championship, które odbędą się w Watopia „Road to Sky”. trasa obejmująca wspinaczkę na Alpe du Zwift. Wydarzenia będą odbywać się w różne dni marca. Pełne zestawienia znajdują się poniżej.

Mistrzostwa Sprintu – Mężczyźni: 2 marca / Kobiety: 3 marca
Epickie mistrzostwa: – Mężczyźni: 9 marca / Kobiety: 10 marca
Mistrzostwa we wspinaczce – Mężczyźni: 16 marca / Kobiety: 17 marca

Zwift twierdzi, że wydarzenia zostały stworzone, aby znaleźć najlepszego Zwiftera we wszystkich dyscyplinach. Ogólnymi mistrzami zostaną kolarze, którzy zgromadzą najwyższą łączną liczbę punktów na koniec trzech etapów, a 100 najlepszych zawodników, którzy ukończą każdy z trzech wyścigów, otrzyma punkty w sumie.

Oprócz tytułu ogólnego mistrza Zwift Games i pakietu nagród pieniężnych zwycięscy zawodnicy otrzymają niestandardowy, pomalowany na złoto rower Wahoo Kickr oraz złoty rower Concept Z1 do wykorzystania w grze.

Zawodnicy będą zobowiązani do korzystania ze sprzętu „z białej listy +/-1% trenażerów lub inteligentnych rowerów”, w zasadzie tylko najdokładniejszych inteligentnych trenażerów lub rowerów, wraz z funkcją nagrywania w trybie podwójnej mocy. Będą także musieli przejść kontrole przed weryfikacją, a także obejrzeć filmy z ważenia przed wyścigiem. Według Zwift weryfikacja wyników po wyścigu będzie miała również zastosowanie do wszystkich wyścigów, aby zapewnić uczciwą grę. Koła i ramy rowerów w grze zostaną zneutralizowane, aby wyeliminować nieuczciwe korzyści, a poziom trudności trenera będzie musiał być ustawiony na 100%.

Gry Zwift

Podział nagród Elite w grach Zwift (Zdjęcie: Zwift)

Wyścigi społecznościowe

Każdy posiadacz konta Zwift będzie mógł wziąć udział w pięcioetapowej serii wyścigów społecznościowych. Zwift twierdzi, że specjalnie na potrzeby tej serii zaprojektowano cztery nowe tory, które będą dostosowane do danej kategorii jeźdźców.

W rywalizacji w klasyfikacji generalnej wezmą także udział kolarze, którzy wystartują we wszystkich pięciu wyścigach. Celem jest osiągnięcie najlepszego łącznego czasu w ciągu miesiąca. Zawodnicy będą mogli także pokonywać etapy więcej niż raz, aby poprawić swój ogólny czas. Zawodnicy będą mogli także śledzić swoje ogólne rankingi w klasyfikacji za pomocą Zwift Power.

Zwift twierdzi również, że na każdym etapie, który ukończą zawodnicy, dostępne będą ekskluzywne odblokowania w grze. Przejażdżki będą zależne od kategorii i będą odbywać się w kolejności od 1 do 17 marca. Ekskluzywny zestaw rowerowy Adidas i Oakley w grze będzie dostępny do odblokowania dla Zwifterów. Rywalizacja na dwóch etapach serii wyścigów społeczności odblokuje okulary Oakley Sphaera w grze. Buty Adidas Tempo 3 Stripe będą dostępne dla każdego Zwiftera, który ukończy jeden etap wyścigów społecznościowych.

Rejestracja w grze do serii jest już dostępna, a rejestracja online rozpocznie się w poniedziałek 26 lutego.

Wyścigi społeczności Zwift Games odbędą się na następujących trasach: Loop de Loop, Jurassic Coast, Zwift Games Epic (A&B), Three Little Sisters (C&D), Glasgow Crit Circuit, Road to Sky (A&B) i Mountain Mash (C&D) . Pełne szczegóły kursu można zobaczyć poniżej.

Gry Zwift

(Zdjęcie: Zwift)

Dodaj komentarz