Zespół SD Worx przedłuża współpracę z Specialized do 2028 roku.

Specialized i Team SD Worx ogłosiły dalsze zaangażowanie, które pozwoli im kontynuować owocną współpracę do co najmniej 2028 roku. W ciągu 14 lat partnerstwa rozwinęły innowacyjne produkty i wprowadziły nową filozofię Beyond Gender, zmieniając spojrzenie na rowery dla kobiet i mężczyzn. Czytelników zapraszamy do odkrycia historii sukcesu tych dwóch potężnych sił w świecie kolarstwa.

Specialized ogłosił dziś dalsze zaangażowanie w Team SD Worx, w ramach umowy, która utrzyma ich razem do co najmniej 2028 roku.

Obie strony współpracują ze sobą od 2014 roku, czyli od sezonu, w którym marka podążyła za Ellen van Dijk ze Specialized-Lululemon (obecnie Canyon-SRAM) do ówczesnego zespołu Boels-Dolmans.

W tym inauguracyjnym roku drużyna ścigała się na rowerze S-Works Amira, a Van Dijk pilotowała go, odnosząc sukcesy nie tylko w wyścigu Ladies Tour, ale także w Tour of Flanders, podczas gdy Lizzie Deignan odniosła podobny sukces w wyścigu szosowym Commonwealth Games.

Podobnie jak wszystkie sponsorowane zespoły, kolarze Team SD-Worx ściśle współpracowali z firmą Specialized nad rozwojem jej produktów w ciągu dziewięciu lat od rozpoczęcia współpracy.

Co najważniejsze, pomogli dostarczyć dane, które doprowadziły do decyzji marki o całkowitym wycofaniu rowerów przeznaczonych dla kobiet. Widząc różnych profesjonalnych kolarzy decydujących się na jazdę na „męskim rowerze” marki Tarmac pomalowanym jako Amira, firma rozpoczęła badania. W 2019 r. wprowadziła filozofię Beyond Gender po odkryciu, że istnieje większa różnica między dwoma mężczyznami niż między mężczyznami i kobietami w ogóle, jeśli chodzi o potrzeby w zakresie dopasowania roweru.

Demi Vollering, zwyciężczyni Tour de France Femmes 2023, jest kluczowym testerem produktów marki. Odegrała kluczową rolę w rozwoju najnowszego roweru wyścigowego marki, Tarmac SL8.

„Ubiegły rok był rokiem, którego nigdy nie zapomnę” – powiedziała Vollering, wygrywając Vuelta a Burgos Feminas, Dwars door Vlaanderen, Strade Bianche, La Flèche Wallonne Féminine, Tour de Romandie Féminin, Amstel Gold, Liège-Bastogne-Liège, szosowe mistrzostwa Holandii i oczywiście Tour de France Femmes, by wymienić tylko najważniejsze zwycięstwa.

„Razem ze Specialized to było spełnienie marzeń, bez ciągłego wsparcia i zaufania nie byłoby tak samo. Przyszły rok będzie wyjątkowy, spełnimy jeszcze więcej marzeń na Tarmac SL8”.

Jej menadżer zespołu, Danny Stam, który był na pierwszych stronach gazet podczas zwycięstwa Volleringa w Tour z mniej dobrych powodów, kiedy został wyrzucony z wyścigu za niebezpieczną jazdę, był równie pochlebny dla amerykańskiej marki.

„Jako zespół współpracujemy ze Specialized od 2014 roku z wielką satysfakcją. Z dumą ogłaszamy, że wieloletnie partnerstwo między Specialized i Team SD Worx zostanie przedłużone do 2028 roku. Możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy razem jako partnerzy w ciągu ostatnich kilku lat w profesjonalizacji kolarstwa kobiet”.

Dzisiejsze zobowiązanie, pod warunkiem, że będzie obowiązywać przez cały okres, sprawi, że współpraca między nimi wydłuży się do 14 lat.

Jest to ruch, który naśladuje zaangażowanie marki w 2021 r. w męską drużynę WorldTour Deceuninck-QuickStep (obecnie Soudal-QuickStep). Obie strony zobowiązały się na sześć lat do 2027 roku, a ówczesny dyrektor generalny Mike Sinyard opisał zespół jako „instrumentalny w rozwoju najnowocześniejszych technologii” dla marki.

Słowa te odbijają się głośnym echem w dzisiejszych komentarzach lidera S-Racing, Scotta Jacksona. Mówi on, że umowa pozwoli marce „naprawdę zagłębić się w każdy szczegół techniczny, aby wspierać najlepszych sportowców na świecie”.

To zobowiązanie i nieudana oferta przejęcia Soudal-QuickStep przez Jumbo Visma (która w 2024 r. ma nosić nazwę Visma-Lease a Bike) oznaczają, że zaangażowanie Specialized w drużyny WorldTour w 2024 r. pozostaje na poziomie trzech, przy czym uważa się, że Bora-Hansgrohe będzie kontynuować współpracę z marką na tym trzecim miejscu.

Jednak umowa marki z Total-Energies, która została zawarta w 2022 r., kiedy osobista umowa Specialized z Peterem Saganem została przedłużona na zespół po jego podpisaniu, pozostaje niejasna po jego niedawnym przejściu na emeryturę.