Zeeman zapewnia przyszłość Jumbo-Visma – pewna perspektywa

Dyrektor sportowy Jumbo-Visma, Merijn Zeeman, w ostatnim wywiadzie zdradził, że poszukiwania nowego sponsora są bliskie zakończenia, co może oznaczać nowy rozdział dla zespołu. W tej chwili nie znamy szczegółów, ale ta wiadomość z pewnością wzbudza ciekawość i sprawia, że chce się wiedzieć więcej.

Dyrektor sportowy Jumbo-Visma, Merijn Zeeman, dał wyraźną, choć niebezpośrednią wskazówkę, że poszukiwania nowego sponsora, który zastąpiłby sieć supermarketów Jumbo, mogą dobiegać końca.

W artykule z Nieuwsblad zatytułowany: „Dyrektor sportowy ma dobre wieści dla Wouta Van Aerta i spółki.” Zeeman najpierw stwierdził: „Teraz jest pewne, że możemy kontynuować budowę tego zespołu w nadchodzących latach.”, a następnie powtórzył pytanie prowadzącego wywiad: „Czy mówię, że zespół jest pewny?” z odpowiedzią: „Tak, absolutnie, chociaż nie mogę wchodzić w szczegóły”.

Podczas gdy w czerwcu poinformowano, że Jumbo przestanie sponsorować drużynę pod koniec 2024 roku, w wywiadzie Nieuwsblad zapewnił, że „nazwa nowego sponsora nie będzie długo znana”.

Niezależnie od tego, czy zostanie to potwierdzone, czy nie, silne wskazówki dotyczące nowej umowy sponsorskiej mogą być w worku dokładnie tydzień po tym, jak okazało się, że proponowana na 2024 r. fuzja Jumbo-Visma z Soudal-QuickStep nie dojdzie do skutku.

„To prawda, że spotkaliśmy się z Soudal-QuickStep” – powiedział Zeeman w wywiadzie, który został opublikowany jednocześnie przez holenderską gazetę. De Telegraaf, „ale to było odkrywcze”.

„Rozmawialiśmy też z (współliderem Soudal-QuickStep) Remco Evenepoelem, ale to też była wstępna analiza. Co najbardziej odpowiada naszemu zespołowi, na ile jest to realistyczne, jakie są zalety i wady, czy czyni nas to lepszymi, czy nie? To było badane przez wiele osób”.

Chociaż spekulacje, że Amazon może być zainteresowany wsparciem Jumbo-Visma wydają się pozostawać w sferze spekulacji, w zeszłym tygodniu holenderska gazeta AD poinformował o nowych plotkach, że Pon Holdings BV, który jest właścicielem sponsora rowerowego zespołu, Cervélo, będzie kluczowym sponsorem zespołu w 2024 roku.

Norweska marka oprogramowania biznesowego i IT Visma dała już jasno do zrozumienia, że pozostanie sponsorem tytularnym, inwestując około 12 milionów euro.

Pon Holdings BV to prywatna holenderska firma, która jest również właścicielem Cannondale i innych marek rowerowych. W Holandii importuje Volkswagena, Audi, Seata i Skodę, a w USA posiada salony sprzedaży Porsche, Ferrari, Astona Martina i innych luksusowych marek. Pon Holdings BV twierdzi, że ich roczne przychody przekraczają 10 miliardów euro.

Bez względu na to, kto będzie sponsorem, Zeeman powiedział, że zespół z niecierpliwością czeka na kolejne 10 lat i że „mogę powiedzieć, że po okresie współpracy z Jumbo wkraczamy w nowy rozdział”.

W długim wywiadzie Zeeman wyjaśnił, jak postrzega zbliżające się odejście Primoža Rogliča z zespołu po ośmiu latach i wielu najważniejszych zwycięstwach zespołu.

„Wskazał, że chce czegoś innego w latach, które pozostały mu jako kolarzowi”, powiedział Zeeman, „chce zrobić krok do drużyny, która jeździ dla niego”. „

„Primož był bardzo otwarty i szczery w tej kwestii, a my to rozumiemy i szanujemy, dlatego pomogliśmy w transferze”. Przyznał jednak, że Roglič będzie groźnym rywalem w nadchodzących latach.

Do tej pory w 2023 r. zespół wygrał wszystkie trzy Wielkie Toury i odniósł 66 zwycięstw, a w ostatnich kilku wyścigach sezonu może być ich jeszcze więcej. Ale Zeeman wskazał również na brak zwycięstwa w 2023 r. w Paryż-Roubaix i Tour of Flanders, a także w innych monumentach, jako luki, które chcieliby wypełnić w przyszłości.

„W tegorocznym Tour of Flanders skrzyżowaliśmy ścieżki ze (zwycięzcą) Tadejem Pogačarem (UAE Team Emirates), a w Paryż-Roubaix Wout (Van Aert) miał pecha i nie można powiedzieć, co by się stało, gdyby tak się nie stało. Ale będziemy nadal intensywnie pracować, aby osiągnąć te cele w nadchodzących latach”.