Zawsze w naszej pamięci – Melissa Dennis

Tragiczna wiadomość o śmierci olimpijki i byłej mistrzyni świata Melissy Dennis (z domu Hoskins) w sylwestrową noc szybko obiegła świat, wywołując falę żalu i smutku. Wiele raportów w Europie pokazywało zdjęcia przed świętami, które z jednej strony ukazywały rodzinę Melissy Dennis, ale z drugiej koncentrowały się na incydencie, który zakończył życie tej wybitnej sportsmenki. Pełen sukcesów i zasłużonych odznaczeń, krótko po urodzeniu dzieci Melissy Dennis (z domu Hoskins) odebrano nam ją w tak bolesny sposób.

Tragiczna wiadomość o śmierci olimpijki i byłej mistrzyni świata Melissy Dennis (z domu Hoskins) w sylwestrową noc szybko obiegła świat, wywołując falę żalu i smutku.

Wiele raportów w Europie pokazywało zdjęcia Hoskinsa i Rohana Dennisów wraz z małymi dziećmi, a nawet z dnia ślubu. Dennis niedawno zamieścił na Instagramie zdjęcie rodzinne przed świętami, pisząc: „Wesołych Świąt od naszej rodziny dla Was”.

Aresztowanie i formalne zarzuty postawione Dennisowi w związku z incydentem oznaczały, że większość raportów dotyczyła jego nazwiska, ale dla wielu z nich skupiała się przede wszystkim na pamięci Hoskinsa.

Jej były zespół, obecnie nazywany Jayco AlUla, napisał: „Jesteśmy zdruzgotani wiadomością o śmierci byłej zawodniczki GreenEDGE Cycling Melissy Dennis z domu Hoskins. Nasze myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi oraz całą społecznością rowerową w tym głęboko zasmucającym momencie. nigdy nie zostanie zapomniane. RIP Mel.”

„Melissa Hoskins była piękną kobietą i kolarką. Musimy pamiętać *o niej*” – napisała @hollycamefrom w mediach społecznościowych.

„Mistrzona na scenie kolarskiej i kochająca matka dwójki dzieci, to Melissa Dennis (z domu Hoskins) w kwiecie wieku” 9 Nowość podała telewizja, pokazując kolaż zdjęć z mediów społecznościowych i wideo, na którym Hoskins otwiera swój raport na temat zdarzenia w Adelajdzie.

Mistrzyni Świata Melissa Dennis (z domu Hoskins)

Mistrzyni Świata Melissa Dennis (z domu Hoskins) (Zdjęcie: Getty Images)

Według wielu doniesień mediów lokalnych i krajowych w Australii Hoskins została rzekomo potrącona przez kierowcę na przedmieściach Adelajdy w Medindie wieczorem 30 grudnia. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu następnego ranka. Według doniesień Dennis został oskarżony o spowodowanie śmierci w wyniku niebezpiecznej jazdy, prowadzenie pojazdu bez należytej ostrożności i narażenie życia. Został zwolniony za kaucją i ma stawić się w sądzie 13 marca.

Stowarzyszenie jeźdźców CPA było jednym z wielu, które opublikowało post w mediach społecznościowych.

„Wstrząśnięci wiadomością o śmierci #MelissaHoskins, przesyłamy nasze myśli tym, którzy ją kochają, począwszy od jej dzieci i mieli szczęście podróżować z nią przez zbyt krótkie życie. Będziemy za tobą tęsknić, Melisso.

Emma Bianchi przypomniała sobie osiągnięcia Hoskinsa podczas jej zawodowej kariery wyścigowej.

„Mistrz Świata Juniorów i Mistrz Świata w biegu drużynowym na dochodzenie. Kilka podium w drużynowych mistrzostwach świata w jeździe na czas w szosowej jeździe na czas. Olimpijczyk. Rowerzysta, matka, córka. Będzie cię brakowało.”

Vox Kobiety na rowerze złożył kondolencje w mediach społecznościowych.

„Melissa Dennis z domu Hoskins, nasza przyjaciółka i mistrzyni jazdy na rowerze. Olimpijka i mistrzyni świata w biegu na dochodzenie, zdobyła także kilka medali na różnych imprezach Mistrzostw Świata na torze, a także na szosie. Będzie nam wszystkim Ciebie brakowało.”

Jumbo-Visma opublikowała oświadczenie kondolencyjne: „Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Melissy Dennis Hoskins. Chcielibyśmy złożyć kondolencje jej rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Życzymy im wszystkim sił w tej wielkiej stracie.” ⁠

Melissa Dennis (z domu Hoskins)

Melissa Dennis (z domu Hoskins) (Zdjęcie: Getty Images)

Hoskins urodził się 24 lutego 1991 roku w Kalamunda w stanie Waszyngton.

Brała udział w drużynowym biegu na dochodzenie dla Australii na dwóch igrzyskach olimpijskich, zdobywając złoto w tej samej konkurencji na Mistrzostwach Świata 2015. 7 Wiadomości zapamiętał ją jako „część kwartetu tworzącego historię, który pobił rekord świata”.

Zdobyła pięć medali na Mistrzostwach Świata na torze i trzykrotnie stawała na podium w drużynowej jeździe na czas na szosowych Mistrzostwach Świata.

Hoskins stał się profesjonalistą w 2012 roku i jeździł szosowo do 2015 roku w zespole Orica-AIS, a także odnosił sukcesy w karierze na torze. W 2012 roku zwyciężyła w Tour of Chongming Island i zajęła szereg prestiżowych miejsc w europejskich wyścigach. W 2015 roku zwyciężyła w klasyfikacji górskiej Women’s Tour.

Hoskins brał udział w wypadku przy dużej prędkości na torze podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Nie odniosła poważnych obrażeń, ale wkrótce zakończyła karierę.

Wyszła za Dennisa w 2018 roku i wychowując małe dzieci, mieszkali razem w Europie i Australii.

Wszyscy w Kolartwo.info chcieliby również złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Melissy Dennis z domu Hoskins.

Melissa Dennis (z domu Hoskins)

Melissa Dennis (z domu Hoskins) (Zdjęcie: Mark Gunter)

Dodaj komentarz