Zapraszamy do śledzenia napiętego harmonogramu Mistrzyni Świata Fem van Empel na 2023 rok

Mistrzyni świata w kolarstwie przełajowym Fem van Empel przygotowuje się do napiętego harmonogramu na pozostałą część 2023 r. – a przed 2 stycznia pozostały jeszcze cztery Puchary Świata i osiem występów. Holenderka była niepokonana w sezonie, wygrywając wszystkie osiem wyścigów, w których startowała, a teraz skupia się na kolejnych wyzwaniach.

Mistrzyni świata w kolarstwie przełajowym Fem van Empel ma napięty harmonogram na pozostałą część 2023 r., a przed 2 stycznia pozostały jeszcze cztery Puchary Świata i osiem występów, co potwierdził Jumbo-Visma WielerFlits.

Van Empel była w tym sezonie niezrównana w dyscyplinie terenowej, wygrywając wszystkie osiem wyścigów, w których startowała. Holenderka wygrała ostatnie 13 wyścigów z passy trwającej od 15 stycznia, kiedy to straciła tytuł mistrza Holandii na rzecz Puck Pieterse.

21-latek powrócił do rywalizacji po zwycięstwie w X2O Trofee Kortrijk pomimo awarii na wczesnych etapach i zdecydował się jeździć w Belgii, zamiast jechać do Irlandii na dzisiejszy Puchar Świata. Temat ten jest kontynuowany w jej pozostałym programie na rok 2023, obejmującym siedem z ośmiu wyścigów w Belgii i jedyny w jej rodzinnej Holandii.

„Koncentrujemy się bardziej na trofeum X2O, a mniej na Pucharze Świata i Superprestige” – powiedziała Van Empel po zwycięstwie w Kortrijk. „Dokonałem wyborów przed sezonem i chcę się ich trzymać, więc pojadę przez dużą część klasyfikacji X2O.

„Jestem jeszcze młody, więc wolę jeździć raz na weekend. Dlatego opuszczam kilka wyścigów, także dlatego, że chcę skupić się na treningach, aby się rozwijać. Niestety wiąże się to z możliwością wyboru. Wolałbym jeździć wszędzie.

Harmonogram przełajowy Fem van Empel na 2023 rok

  • 2 grudniaSuperprestiżowy boom
  • 16 grudniaX2O Trofee Herentals
  • 17 grudniaNazwa Pucharu Świata UCI
  • 23 grudnia Puchar Świata UCI w Antwerpii
  • 26 grudniaPuchar Świata UCI wręczony
  • 27 grudnia – Superprestige Heusden-Zolder
  • 30 grudniaPuchar Świata UCI w Hulst
  • 1 Stycznia X2O Trofee Baal/GP Sven Nys

Po rundzie Superprestige w Boom wielodyscyplinarna zawodniczka uda się do Hiszpanii na obóz treningowy z kolegami z drużyny szosowej, przygotowując się do sezonu 2024, co oznacza, że ​​przegapi Exact Cross w Essen i Puchar Świata w Val di Sole.

Wyścig w Boom w najbliższy weekend będzie wielkim wydarzeniem dla sceny przełajowej kobiet, ponieważ wszystkie Van Empel, Pieterse, Shirin van Anrooij i Ceylin del Carmen Alvarado będą obecne po raz pierwszy od Pucharu Świata w Waterloo, gdzie Van Empel był obecny zwycięski.

Sekcja kalendarza Van Empel na rok 2024 nie została jeszcze potwierdzona, ale obrony tytułu jej tęczowej koszulki można spodziewać się w lutym w Taborze.

Jedno jest pewne, że do tego czasu nazwa jej zespołu ulegnie zmianie, ponieważ na nadchodzący sezon holenderska drużyna zmieni nazwę na Visma-Lease a Bike. Na X2O Trofee w Baal jej strój nie ulegnie zmianie, ponieważ koszulka Mistrzyni Świata ma oczywiście pierwszeństwo, ale powinniśmy przyjrzeć się, jak nowi sponsorzy będą wyglądać na stroju.

Dodaj komentarz