Zamykamy GCN+ – współpraca z Discovery+ oraz Eurosport

Usługa GCN+ i jej aplikacja będą wyłączone 19 grudnia, co ma poważny wpływ na sposób, w jaki fani profesjonalnych wyścigów będą mogli je oglądać w 2024 roku. Sieć GCN+, która należy do Warner Bros. Discovery, ogłosiła zamknięcie za pomocą e-maili do subskrybentów oraz na stronie internetowej i w aplikacji GCN. Ta decyzja wstrząśnie światem kolarskim, zmieniając krajobraz transmisji wyścigów na rowerach.

Usługa GCN+ i powiązana z nią aplikacja zostaną wyłączone 19 grudnia, co będzie miało wpływ na sposób, w jaki wiele osób będzie oglądać profesjonalne wyścigi w 2024 r., w tym Tour de France, klasyki i wiele innych wyścigów.

Sieć GCN+, której właścicielem jest Warner Bros. Discovery, ogłosiła zamknięcie w e-mailu do subskrybentów oraz na stronie internetowej i w aplikacji GCN. Witryna globalcyclingnetwork.com i kanały GCN w serwisie YouTube będą nadal dostępne.

Warner Bros. Discovery dokonało szeregu cięć i oszczędności w wielu swoich spółkach.

„To wiadomość, której nigdy nie chcieliśmy ogłaszać, ale dzisiaj ogłaszamy zamknięcie GCN+ i aplikacji GCN” – głosi komunikat. „Składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy subskrybowali, komentowali i przyczynili się do powstania tak wspaniałego produktu.

„Ta decyzja została podjęta przez naszą spółkę-matkę Warner Bros. Discovery (WBD) i wynika z jej globalnej strategii konsolidacji usług przesyłania strumieniowego oraz oferowania treści w mniejszej liczbie miejsc, dzięki czemu klienci będą mogli łatwiej uzyskać dostęp do większej ilości treści i odkrywać ją” – dodał. wyjaśniono bardziej szczegółowy komunikat.

„Biorąc pod uwagę tę wiadomość, naprawdę chcemy podziękować Tobie i setkom tysięcy fanów kolarstwa, którzy nas wspierali i subskrybowali GCN+.

„Chcemy także podziękować utalentowanym i ciężko pracującym ludziom w GCN+ i aplikacji GCN, którzy włożyli swoje serca i dusze w tworzenie tak niesamowitych treści.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​krajobraz branży medialnej się zmienił i dlatego usługi transmisji strumieniowej WBD są konsolidowane, aby oferować treści w jednym miejscu”.

Komunikat w aplikacji potwierdza, że ​​GCN+ zostanie zamknięty 19 grudnia „we wszystkich krajach i regionach”, a firma potwierdziła również, że „abonenci GCN+ otrzymają zwrot pieniędzy za pozostały czas subskrypcji”.

GCN+ stwierdziła, że ​​widzowie powinni sprawdzać lokalne kanały sportowe i nadawców sportowych, aby dowiedzieć się, gdzie oglądać wydarzenia rowerowe, co daje różne możliwości w zależności od kraju.

„W Europie abonenci GCN+ będą teraz mieli możliwość wykupienia subskrypcji Discovery+, Eurosport lub Eurosport Extra, gdzie będzie można nadal oglądać na żywo jazdę na rowerze. Na rynkach poza Europą WBD sprawdza, w jaki sposób treści są dostarczane fanom.

Informacje dla widzów w USA i innych terytoriach na całym świecie obsługiwanych przez GCN+ nie były jeszcze dostępne.

Dodaj komentarz