Category Archives: Wyścigi kolarskie

Ranking UCI WorldTour 05.10.2014

ranking uci worldtour 2014
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ranking UCI WorldTour 2014 miejsca Polaków

W związku z tym, że niewiele się już zmieni w światowej klasyfikacji kolarzy – rankingu UCI, poniżej zamieszczam najnowszy ranking kolarzy ścigających się w WorldTour w 2014 roku. W pierwszej 20 rankingu znalazło się dwóch naszych kolarzy, którym gratuluję sezonu, zaangażowania w ciężką pracę oraz patriotyzmu, czego wielu Polakom brakuje. Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski sklasyfikowany

Największe sukcesy Polskiego kolarstwa – historia kolarstwa w Polsce

drugie zwycięstwo rafała majki tdf
10.00 avg. rating (95% score) - 4 votes

2 etapowe zwycięstwo Rafała Majki w Tour de France oraz historia polskiego kolarstwa

Dzisiaj chciałem napisać inny artykuł, całkowicie różny od tego jaki ostatecznie zamieszczam, ale po drugim zwycięstwie Rafała Majki na Tour de France nie było siły, żebym nie zamieścił listy największych osiągnięć polskiego kolarstwa.

Rafał Majka wygrywa etap w Tour de France !

Rafał Majka tour de france
9.00 avg. rating (88% score) - 6 votes

Rafał Majka najlepszy na 14 etapie Tour de France!

Postanowiłem w tym roku nie komentować 3-cich czy 2-gich miejsc Polaków w Tour de France i dotrzymałem słowa. Po ciągłych 3-cich etapowych miejscach na wielkich tourach w ostatnim czasie liczyłem, że w końcu Michał Kwiatkowski i/lub Rafał Majka staną na największym stopniu podium i w końcu się doczekałem.

Góry w Tour de France 2014

mapka tour de france
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W najbliższą sobotę 5 lipca startuje najpopularniejszy wyścig kolarski na świecie Tour de France.
Pierwsze 3 etapy wyścigu dookoła Francji odbędą się na terytorium Wielkiej Brytanii, zaś pierwszym testem dla kolarzy myślących o końcowym zwycięstwie w klasyfikacji generalnej, będzie 8 etap liczący 161 km z Tomblaine do stacji narciarskiej Gérardmer La Mauselaine. Na etapie zobaczymy dwie premie 2 kategorii, które powinny odsiać górali od sprinterów.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Elity oraz Orlików

ślęża mistrzostwa w kolarstwie
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W sobotę 28 lipca na rundach wokół Sobótki rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Mistrzynią Polski Elity kobiet została Paulina Guz z pobliskiego klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, zwyciężając przed Moniką Brzeźną z TKK Pacific Toruń oraz Moniką Żur z 4F Racing Team. Monika Żur specjalizująca się w kolarstwie MTB, została jednocześnie Mistrzynią Polski w kategorii Orliczek. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Karolina Karasiewicz – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a trzecie Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv).