Wygrana Lidla-Treka w wyścigu o podpisanie młodego mistrza świata w jeździe szosowej i MTB, Alberta Philipsena

Lidl-Trek zdobył jednego z największych talentów kolarstwa – Alberta Withena Philipsena. 17-letni duński sportowiec, zdobywca tytułów mistrza świata juniorów na szosie oraz górskim rowerze, podpisał czteroletni kontrakt z amerykańską drużyną, co wywołało burzę w świecie kolarskim.

Lidl-Trek wygrał wyścig i zdobył podpis jednego z największych perspektyw kolarstwa, Alberta Withena Philipsena. Duński talent ma dopiero 17 lat, więc karierę w amerykańskiej drużynie rozpocznie w 2025 roku na mocy czteroletniego kontraktu.

Philipsen to wielodyscyplinarne „cudowne dziecko”, które zeszłego lata zdobyło tytuły mistrza świata juniorów w wyścigach szosowych i przełajach MTB w Szkocji.

W wieku 16 lat podczas „super światów” w Glasgow został najmłodszym w historii mistrzem świata juniorów w wyścigach szosowych mężczyzn i od tego momentu większość drużyn biorących udział w WorldTour ściga się, aby określić jego przyszłość.

„Dla mnie Lidl-Trek był po prostu najlepszym meczem. Moim najważniejszym kryterium przy wyborze przyszłego zespołu było znalezienie takiego, który najlepiej pomógłby mi rozwinąć się jako kolarz” – powiedział Philipsen w oświadczeniu wydanym przez zespół.

„Naprawdę od początku czułem, jak entuzjastyczni i pełni pasji byli ludzie pracujący w zespole, a jednocześnie skupieni na tym, aby nie spieszyć się z procesem i nie wywierać zbyt dużego nacisku na moje ramiona”.

W 2024 r. Philipsen będzie nadal ścigał się na szosie dla Tscherning Cycling Academy, natomiast w kolarstwie górskim i przełajowym będzie wspierany przez firmę Trek, ścigając się i trenując na rowerach Trek od 1 stycznia.

„Dzięki mojemu wielodyscyplinarnemu podejściu ważne było dla mnie również znalezienie zespołu, który miałby najlepszą konfigurację nie tylko na szosie, ale także na MTB i przełajach. Naprawdę czuję, że Lidl-Trek to robi” – powiedział .

Młody Duńczyk po raz pierwszy dołączy do zespołu na nadchodzących zimowych obozach przygotowawczych, gdzie będzie towarzyszył rodakom i gwiazdom drużyny Madsowi Pedersenowi i Mattiasowi Skjelmose.

Byli dwoma najlepszymi zawodnikami Lidl-Trek w zeszłym sezonie, a duńskie talenty kolarskie nadal znajdują się na szczycie tego sportu, a obecny mistrz Tour de France Jonas Vingegaard również pochodzi ze Skandynawii.

„Nie mogę się doczekać, aż poznam wszystkich w zespole. Jako Duńczyk jestem szczególnie podekscytowany możliwością dołączenia do Madsa Pedersena i Mattiasa Skjelmose” – powiedział Philipsen.

„W ciągu najbliższych kilku lat mój plan to dalsze łączenie różnych dyscyplin, ale przede wszystkim skupienie się na szosie. Chcę nadal koncentrować się na procesie i pracować nad niektórymi ze swoich słabych punktów.

„Dla mnie będzie to zależeć od mojego ogólnego doświadczenia i umiejętności taktycznych. Wciąż próbuję dowiedzieć się, na których wyścigach skupię się w przyszłości. W tej chwili jestem trochę pomiędzy typem jeźdźca, więc mam nadzieję stać się najlepszym wszechstronnym zawodnikiem na świecie. ”

Jeźdźcy z biegiem lat stają się coraz młodsi, a najlepsi juniorzy mogą wystąpić, gdy tylko dołączą do WorldTour. Pomyśl tylko o Tadeju Pogačarze, Remco Evenpoelu i ostatnio Joshu Tarlingu, którzy jako neoprofesjonaliści odnieśli ważne zwycięstwa.

„Zaangażowanie Alberta do dołączenia do Lidl-Trek, gdy tak wiele zespołów zabiegało o jego podpis, jest świadectwem struktury, którą tutaj zbudowaliśmy” – powiedział Luca Guercilena, dyrektor generalny Lidl-Trek.

„Nasze podejście do Alberta pozostaje takie samo, jak w przypadku wszystkich młodych jeźdźców: zapewnić mu całe możliwe wsparcie, pozwalając mu jednocześnie rozwijać się w sposób naturalny, a nie popędzać go. Kiedy dołączy do zespołu, planujemy ustawić Albertowi kalendarz uwzględniający jego różne dyscypliny, ale skupiający się na wyścigach szosowych.

Na trasie będzie dzielił swój czas pomiędzy ściganie się z naszym zespołem programistów i zespołem World Tour, aby zapewnić zrównoważony rozwój. Osobiście nie mogę się doczekać, aż Albert założy koszulkę Lidl-Trek i rozpocznie u nas karierę zawodową!”

Dodaj komentarz