Wildcards dla Uno-X Mobility i TotalEnergies w Tour de France 2024 – nowości!

Tour de France 2024 zapowiada się niezwykle ekscytująco, ze względu na przyznanie dzikich kart firmom Uno-X Mobility i TotalEnergys. Dwa zespoły ProTeam uzupełniają peleton, złożony z 22 składów. Odsłonięcie oficjalnej trasy w Paryżu to tylko wstęp do tego, co zapowiada się jako emocjonujący sezon kolarski.

Organizatorzy Tour de France 2024 przyznali zaproszenia z dziką kartą firmom Uno-X Mobility i TotalEnergys, a dwa zespoły ProTeam uzupełniają peleton składający się z 22 składów.

18 drużyn WorldTour automatycznie otrzymuje zaproszenie na największy wyścig sezonu. Jako dwie najlepsze drużyny w rankingach UCI 2023 w swojej lidze, automatycznie zaproszone są również zespoły Israel-Premier Tech i Lotto-Dstny ProTeams.

Tudor Pro Cycling i Q36.5 przegapiły miejsca w Tour de France, ale szwajcarski ProTeam został zaproszony na tegoroczną edycję Paryż-Nicea, a Q36.5 otrzymało miejsce na nadchodzącym Critérium du Dauphiné.

Tour de France 2024 rozpoczyna się we Florencji w sobotę 29 czerwca i składa się z trzech etapów we Włoszech, zanim wyścig dotrze do Francji. Igrzyska Olimpijskie w Paryżu oznaczają, że Tour de France zakończy się 21 lipca w Nicei, a nie w stolicy.

Trasa największego wyścigu na świecie liczy 3492 km i obejmuje dwie próby indywidualne na czas, cztery finisz na szczytach gór, serię odcinków szutrowych na 9. etapie oraz ostatnią pagórkowatą jazdę na czas do Nicei.

Oficjalna trasa została odsłonięta 25 października podczas specjalnej ceremonii w Paryżu.

Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) zdobył w zeszłym roku swój drugi tytuł GC i wróci, aby bronić tytułu przed Tadejem Pogačarem (UAE Team Emirates), który również wystartuje w Giro d’Italia. Vingegaard prawdopodobnie stanie przed ogromnym wyzwaniem ze strony Remco Evenepoela (Soudal-QuickStep) i byłego kolegi z drużyny, który stał się rywalem Primožem Rogličem (Bora-Hansgrohe).

To drugi sezon z rzędu, w którym Uno-X zdobył dziką kartę Tour de France.

„Zaproszenie na Tour de France drugi rok z rzędu to ogromne uznanie” – powiedział Jens Haugland, menadżer zespołu Uno-X Mobility, szybko reagując na ich zaproszenie.

„Oczekiwania poprzedzające dzisiejsze zaproszenie były ogromne, a teraz jesteśmy przepełnieni wdzięcznością i dumą. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że występy naszego zespołu w zeszłym roku zasłużyły na to nowe zaproszenie”.

„Ciężko i celowo pracowaliśmy, aby podjąć nowe kroki, w tym podpisać kontrakty z Andreasem Leknessundem i Magnusem Cortem. Z niecierpliwością czekamy na udział w kolejnym wielkim festiwalu kolarskim w czerwcu i lipcu, chcąc być tym razem jeszcze lepiej przygotowani. Byłoby wspaniale przynieś do domu zwycięstwo etapowe.”

Dodaj komentarz