Wiggle i Chain Reaction Cycles zamykają sklepy e-commerce

Międzynarodowe sklepy eCommerce czekają na zamknięcie! Administracja Wiggle i Chain Reaction ogłosiła, że sklepy te zostaną wyłączone, a firma skoncentruje swoje wysiłki wyłącznie na rynku brytyjskim. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, co prowadzi do tej decyzji i jakie będą konsekwencje dla klientów międzynarodowych.

Administratorzy ogłosili dzisiaj, że międzynarodowe sklepy eCommerce dla cykli Wiggle i Chain Reaction zostaną wyłączone.

W ramach posunięcia, które sprawi, że firma WiggleCRC „skoncentruje swoje wysiłki wyłącznie na rynku brytyjskim”, łączni administratorzy odpowiedzialni za grupę ujawnili, że przejście nastąpi „w nadchodzących tygodniach”.

Dzieje się tak, gdy grupa, która weszła do administracji w październiku, kontynuuje poszukiwania nabywcy.

Alastair Massey i Tony Wright ze specjalistycznej firmy doradztwa biznesowego FRP zostali powołani do spółek-matek Mapil Midco 1 Limited i Wiggle Limited w dniu 24 października. W tym samym czasie praktycy z tej samej firmy zostali powołani do spółek siostrzanych Chain Reaction Cycles Limited, Chain Reaction Cycles Retail Limited i Hotlines Europe Limited.

Wszystko to było skutkiem tego, że spółka-matka grupy zbiorowej, Signa Sports United NV, pogrążyła się w trudnościach ze strony własnego większościowego akcjonariusza, Signa Holdings, który zrezygnował z przyznanego finansowania w wysokości 150 mln euro zaledwie kilka miesięcy po podpisaniu długoterminowo uzgodnionej umowy.

W dzisiejszym oświadczeniu Łącznych Administratorów widział Wiadomości roweroweokazuje się, że rynek brytyjski generuje 85% przychodów grupy WiggleCRC i podjęto decyzję o skupieniu się na tym rdzeniu.

„Aby zapewnić WiggleCRC najlepszą możliwą pozycję do wykorzystania swoich podstawowych mocnych stron i wiodącej pozycji na rynku, podjęto decyzję o zmianie modelu biznesowego tak, aby skupiał się wyłącznie na rynku krajowym Wielkiej Brytanii” – czytamy. „W związku z tym w nadchodzących tygodniach międzynarodowe sklepy internetowe Wiggle i Chain Reaction będą zamknięte”.

Dostawa do Wielkiej Brytanii będzie nadal możliwa w obu sklepach.

W oświadczeniu dodaje się, że na międzynarodową część działalności wpływa „szereg czynników ekonomicznych”, w tym brexit i rosnące koszty frachtu lotniczego.

Tony Wright, jeden z odpowiedzialnych administratorów, powiedział: „Rynek brytyjski jest podstawą propozycji WiggleCRC, gdzie pozostaje on liderem rynku i jest potężnym czynnikiem wpływającym na rentowność firmy i bieżące wyniki handlowe”.

Ujawnił również, że proces sprzedaży przedsiębiorstwa nabiera tempa i że trwają rozmowy z wieloma stronami, stwierdzając, że brytyjska propozycja przedsiębiorstwa „była niezwykle atrakcyjna dla zainteresowanych stron i szybko postępujemy w procesie sprzedaży”.

Wcześniej cykle Wiggle i Chain Reaction Cycles były wysyłane do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, w tym aż do Australii. Od chwili rozpoczęcia postępowania administracyjnego oświadczenia na obu stronach internetowych zapewniają, że sprawa będzie przebiegać normalnie.

To najwyraźniej ulegnie zmianie, ale obecni klienci i klienci z otwartymi zamówieniami są pewni, że grupa będzie honorować „wszystkie zaległe zobowiązania w zakresie sprzedaży, zwrotów i gwarancji wobec klientów międzynarodowych”.

Dodaj komentarz