Trzech kolarzy rannych po wypadku z pijanym kierowcą

Trzech zawodników zespołu Felbermayr – Simplon Wels uczestniczyło w poważnym wypadku drogowym w Chorwacji, który wstrząsnął środowiskiem kolarskim. Po dramatycznych wydarzeniach, dwaj sportowcy opuścili już szpital, a trzeci jest w stabilnym stanie. Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia i co teraz czeka austriacką drużynę?

Zespół Felbermayr – Simplon Wels ogłosił w niedzielę, że trzech jego zawodników brało udział w poważnym wypadku drogowym w drodze na obóz treningowy w Zadarze w Chorwacji, ale dziś odetchnęli z ulgą, gdy dowiedzieli się, że dwóch zawodników zostało wypisanych ze szpitala, natomiast trzeci jest w stabilnym stanie.

Według postów zespołu w mediach społecznościowych kolarze zostali zatrzymani na czerwonym świetle 6 km od Zadaru, gdy „chorwacki kierowca dostawczego samochodu dostawczego, który był pod wpływem alkoholu, staranował samochód z całą siłą; naoczni świadkowie oszacowali prędkość furgonetki na około 100 kilometrów na godzinę”.

Zespół stwierdził, że poziom alkoholu we krwi kierowcy wyniósł „znacznie ponad 2 promile (0,2%)”, a kierowca przebywał w areszcie policyjnym.

„Jesteśmy całkowicie zszokowani i mamy nadzieję, że kontuzje nie okażą się zbyt poważne. To ciężki cios dla naszego zespołu” – stwierdził wczoraj dyrektor zarządzający Daniel Repitz.

Zespół odmówił podania nazwisk rannych jeźdźców, aby chronić ich prywatność, ale stwierdził, że dwóch zostało zwolnionych, a trzeci, który przebywał na intensywnej terapii, jest w stanie stabilnym i znajduje się poza oddziałem intensywnej terapii.

„Jesteśmy wzruszeni licznymi wiadomościami, które docierają do nas od wczoraj – i w imieniu całego zespołu chcielibyśmy bardzo podziękować za słowa otuchy i współczucia” – napisał dziś zespół.

„Przede wszystkim wielkie podziękowania kieruję do zespołu, ratowników na miejscu i ambasady.

„Zespół wspólnie podjął decyzję o kontynuacji zaplanowanego zgrupowania – dla kontuzjowanych zawodników został już zorganizowany transport powrotny.”

W 2024 roku austriacką drużyną będzie Felt-Delbermayr.

Post udostępniony przez zespół Felbermayr Simplon Wels (@teamfelbermayrsimplonwels)

Zdjęcie opublikowane przez on

Dodaj komentarz