Triumf Oiera Lazkano w Klasyku Jaén Paraiso Interior

Oier Lazkano (Movistar) wygrał trzecią edycję wyścigu Clásica Jaén Paraiso Interior, pokonując ponad 100 km we wczesnej ucieczce i wyrzucając ostatniego towarzysza Nicolasa Prodhomme (Decathlon AG2R La Mondiale Team) 13 km od linii mety. Mistrz Hiszpanii jako pierwszy ze swojego kraju zwyciężył w wyścigu terenowym. Ulewne deszcze w weekend oznaczały, że 62,4 km planowanych odcinków szutrowych skrócono do zaledwie 17,9 km, ale i tak zapewniło to ekscytujące wyścigi przez cały dzień, przekreślając szanse wielkich nazwisk takich jak Wout van Aert (Visma-Lease a Bike) i Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

Oier Lazkano (Movistar) wygrał trzecią edycję wyścigu Clásica Jaén Paraiso Interior po pokonaniu ponad 100 km we wczesnej ucieczce i wyrzuceniu ostatniego towarzysza Nicolasa Prodhomme (Decathlon AG2R La Mondiale Team) 13 km od linii mety.

Mistrz Hiszpanii jako pierwszy ze swojego kraju zwyciężył w wyścigu terenowym. Kolega z drużyny Prodhomme’a, Bastien Tronchon, po prawie czterech godzinach wyścigu wbiegł na drugie miejsce, a trzeci był Jan Tratnik.

Lazkano wyprzedził silną czteroosobową grupę, w skład której wchodzili Słoweniec, Tronchon, Sepp Kuss (Visma-Lease a Bike) i Tim Wellens (UAE Team Emirates) po wyjściu z ostatniego z czterech szutrowych sektorów na 10 km przed końcem wyścigu i 40 sekund korzyść w ręku.

Ulewne deszcze w weekend oznaczały, że 62,4 km planowanych odcinków szutrowych skrócono do zaledwie 17,9 km, ale i tak zapewniło to ekscytujące wyścigi przez cały dzień i wielkie nazwiska Wout van Aert (Visma-Lease a Bike) i Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) ich szanse na zwycięstwo przekreśliły przebicia.