Trening Uijtdebroeksa w stroju Bora-Hansgrohe wynagrodzenie 1 mln euro

„Niemiecki zespół rowerowy, Bora-Hansgrohe, znajduje się w gorącej dyskusji po rzekomym wykupie Cian Uijtdebroeksa za 1 milion euro od zespołu Jumbo-Visma. Sprawa ma swoje rozwinięcie po spornych treningach młodego Belga w niedzielę, a cała sytuacja przyciąga uwagę krytyków i fanów kolarstwa na całym świecie.”

Cian Uijtdebroeks trenował w niedzielę w pobliżu Girony, dzień po ogłoszeniu przez Jumbo-Vismę, że podpisał z nim czteroletni kontrakt, czemu Bora-Hansgrohe zaprzeczył.

Niemiecki zespół odpowiedział na ogłoszenie Jumbo-Visma własnym oświadczeniem, w którym stwierdził, że Uijtdebroeks ma z nim kontrakt do końca przyszłego sezonu i oczekuje się, że będzie ścigał się z zespołem w 2024 roku.

Agent 20-latka zapewnił, że 1 grudnia 2023 roku rozwiązano umowę Uijtdebroeksa z Bora-Hansgrohe i wszczęto „postępowanie prawne”.

Wielerflits.nl w niedzielę poinformowało, że Bora-Hansgrohe stara się o wykup od Vismy za około 1 milion euro.

Zrzuty ekranu z filmu opublikowanego na Twitterze pokazują, że Uijtdebroeks jedzie w zwykłej czarnej koszulce, ale nadal używa kasku Bora-Hansgrohe.

Chris Froome opublikował selfie w trakcie jazdy z Uijtdebroeksem przyczepionym do tyłu pojazdu treningowego jego zespołu Israel-Premier Tech.

„Dobrze, że Cian Uijtdebroeks dołączył dzisiaj do nas podczas przejażdżki drużynowej” – napisał, używając kilku emoji ze śmiechem i płaczem – obecność Belga prawdopodobnie jest zbiegiem okoliczności.

Sytuacja Uijtebroeksa nie jest jednak zabawna. Podobny spór kosztował Wouta van Aerta 662 000 euro, gdy w 2021 roku sąd stanął po stronie jego byłego zespołu.

Kontrowersyjny transfer spotkał się również z krytyką szefa zespołu Jumbo-Visma, Richarda Plugge, ze strony menedżera Cofidis Cedrica Vasseura i dyrektora generalnego Soudal-Quickstep Patricka Lefevere.

Dodaj komentarz