Trasa Giro Women 2024 ujawniona 12 grudnia – Mounting Decyzje na trasie Giro d’Italia 2024

Trasa Giro Kobiet 2024 obiecuje emocjonujące zmiany i wzbudza ogromne zainteresowanie. Organizatorzy zapowiadają dramatyczny finał w malowniczym regionie Abruzji, a także specjalne inwestycje w damskie kolarstwo we Włoszech. Nowe wydanie wyścigu podnosi słynność i prestiż całej imprezy, zapewniając widowiskowe zmiany w kalendarzu wyścigów kolarskich w 2024 roku.

Trasa Giro Kobiet 2024 zostanie zaprezentowana 12 grudnia w Mediolanie, a ośmiodniowe wyścigi mają rozpocząć się na północnym wschodzie i zakończyć w południowym regionie Abruzji, po późnym i prawdopodobnie decydującym etapie górskim w Apeninach.

W 2024 r. Giro d’Italia Donne będzie oficjalnie znane jako Giro d’Italia Kobiet, a nowy organizator wyścigu RCS Sport jest zdecydowany wznowić imprezę po latach upadku i słabej organizacji.

RCS Sport potwierdziło, że trasa Giro d’Italia Women zostanie zaprezentowana o godzinie 15:30 czasu lokalnego na 31. piętrze wieżowca Pirelli w centrum Mediolanu. Prezentacja będzie transmitowana na żywo na oficjalnej stronie wyścigu.

RCS Sport ujawniło już spektakularne nowe trofeum zwycięzcy i sporo zainwestowało, aby podnieść jakość wyścigu. Oczekuje się, że w nadchodzących latach RCS Sport stworzy także damską wersję Mediolan-San Remo.

„Uważamy, że to właściwy moment na inwestowanie w damskie kolarstwo we Włoszech. To ryzyko, ale chętnie je podejmujemy. Chcemy działać inaczej, korzystając ze sponsorów wiadomości, co pomoże nam w rozwoju Giro Women” – powiedział dyrektor wyścigu Mauro Vegni Wiadomości rowerowe.

„Giro Donne trwało kiedyś 11 etapów i mamy nadzieję wydłużyć wyścig z ośmiu dni do 11, być może z dniem odpoczynku, a nawet Wielka Partena poza Włochami. Pracujemy nad tym, aby Giro Women z roku na rok były większe i lepsze. Rok 2024 to dopiero początek.”

Giro d’Italia Women zmieni daty w 2024 r., przenosząc się głębiej w lipiec i obejmując osiem dni wyścigów w dniach 7–14 lipca. To po raz kolejny pokrywa się z męskim Tour de France, ale oczekuje się, że jego etapy zakończą się wcześniej tego dnia.

W 2024 r. Tour de France Femmes zostanie przeniesiony na połowę sierpnia, dzięki czemu Giro d’Italia Women będzie idealnym sposobem na przygotowanie się do Igrzysk Olimpijskich.

W przyszłym roku Vuelta Feminina, odpowiednik imprezy w Hiszpanii, powtórzy swój termin z 2023 roku, czyli od 29 kwietnia do 5 maja. Według organizatorów Unipublic nie wyznaczono jeszcze daty uruchomienia trasy, choć krążą mocne pogłoski, że w przeciwieństwie do roku 2023, tygodniowa impreza będzie obejmowała jazdę na czas.

Dodaj komentarz