Tragiczny wypadek skraca etap Volta Valenciana blisko Vall d’Ebo

Tragedia podczas czwartego etapu Volta a la Comunitat Valenciana wstrząsnęła światem kolarskim. Decyzja o skróceniu trasy po śmierci uczestnika wzbudziła wiele emocji wśród organizatorów, kolarzy i fanów. Sprawdź, co dokładnie wydarzyło się na mecie w Vall d’Ebo i jak reagują na to załamani uczestnicy wyścigu.

Organizatorzy i urzędnicy Volta a la Comunitat Valenciana podjęli w połowie wyścigu decyzję o skróceniu czwartego etapu w sobotę po śmierci osoby na mecie w Vall d’Ebo.

„Z powodów siła wyższaorganizacja podjęła decyzję o zakończeniu etapu na szczycie El Miserat. Rowerzyści dotrą do Vall d’Ebo w sposób zneutralizowany. Wszystkie dzisiejsze akty protokołu zostały zawieszone ze względu na szacunek” – po raz pierwszy potwierdzili organizatorzy Volta a la Comunitat Valenciana na platformach mediów społecznościowych podczas wyścigu.

Przedostatni etap wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana miał początkowo poprowadzić peleton na 175-kilometrowym wyścigu z Teulada Moraira do Vall d’Ebo.

Władze wyścigu powiadomiły zespoły i kolarzy na około 37 km przed metą, że zdecydowali się skrócić etap o 15 kilometrów i zamiast tego etap zakończy się na szczycie podjazdu Alto del Miserat. Następnie peleton pojechał zneutralizowany do Vall d’Ebo.

Organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu wydanym po wyścigu potwierdzili później przyczynę skrócenia etapu, dodając, że pracownicy organizacji próbowali pomóc osobie, zanim przybyła helikopterem pomoc medyczna.

„Organizatorzy Volta Ciclista a la Comunitat Valenciana podjęli decyzję o zmodyfikowaniu ostatniej części trasy czwartego etapu ze względu na śmierć osoby, która była na mecie w Vall d’Ebo” – napisali organizatorzy w oświadczeniu. oświadczenie.

„Organizatorzy natychmiast udzielili tej osobie pomocy. Zespół ratunkowy 111 przybył najszybciej, jak to było możliwe, helikopterem. Mimo wysiłków podejmowanych podczas akcji reanimacyjnej nie udało się uratować jej życia.

„Organizacja Volta Ciclista a la Comunitat Valenciana głęboko ubolewa nad tym smutnym wydarzeniem i składa kondolencje rodzinie zmarłego”.

Podjęto również decyzję o nieorganizowaniu ceremonii na podium po 4. etapie, który wygrał Brandon McNulty (UAE Team Emirates), ale zamiast tego ceremonia na podium odbędzie się w Bétera, na początku niedzielnego etapu 5.

Dodaj komentarz