Tadej Pogacar może zrezygnować z udziału w Giro d’Italia, mając na uwadze Mistrzostwa Świata

Tadej Pogačar stoi przed trudnym wyborem w 2024 roku, z możliwością uczestnictwa w Giro d’Italia i Tour de France. Jednak największą szansę na zdobycie tęczowej koszulki może dać mu pagórkowate Mistrzostwa Świata w Szosach w Zurychu. Sprawdź, dlaczego decyzja o udziale w tych wydarzeniach może być kluczowa dla jego kariery.

Szanse na to, że Tadej Pogačar wystartuje zarówno w Giro d’Italia, jak i w Tour de France w 2024 r., wydają się słabnąć, a pagórkowate Mistrzostwa Świata w Szosach w Zurychu pod koniec września dają mu szansę na zdobycie tęczowej koszulki po raz pierwszy w swojej karierze kariera.

Trasa Giro d’Italia 2024 wydaje się być zaprojektowana tak, aby skusić Pogačara i ZEA Team Emirates do wybrania podwójnego Giro-Tour z o 20% mniejszym wzniesieniem niż w ostatnich edycjach i trasą odpowiadającą mocnym stronom Słoweńca. Jednak nawet Pogačarowi z pewnością trudno byłoby osiągnąć szczyt w majowym Giro, w lipcu w Tour de France, a następnie ponownie pod koniec września w Mistrzostwach Świata.

Pogačar obiecał, że pewnego dnia pojedzie na Giro d’Italia, ale mając tak wiele potencjalnych głównych celów, odłożył jakąkolwiek ostateczną decyzję i ogłoszenie swoich planów na 2024 rok do grudniowego obozu treningowego ZEA Team Emirates, gdzie ostatnie słowo należy do kierownictwa zespołu w swoich planach wyścigowych.

Dla UAE Team Emirates i ich sponsorów Tour de France zawsze był najważniejszym celem.

„Główne cele to Tour, Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata. Porządek chronologiczny, a nie znaczenie” – powiedział Pogačar La Gazzetta dello Sport w weekend. Przemawiał na corocznej imprezie organizowanej przez jego agentów A&J Sport, zanim wróci do poważnych treningów w 2024 roku.

„Wyścig Giro to jedno z moich marzeń, ale nie mogę powiedzieć, czy mi się to uda. Nie rozmawiałem z moimi trenerami w UAE Team Emirates, nie omawialiśmy szczegółów tego, co będę robić. W grudniu podejmę decyzję o programie wyścigów. Jednak mogę mieć zbyt wiele obowiązków, aby uwzględnić Giro.

Pogačar wyjaśnił logikę swojej ostatecznej decyzji.

„Tour jest trochę większy. Jeśli chcesz mieć szansę na zwycięstwo, musisz się na nim skupić. Giro zasługuje na szacunek i dlatego muszę zrozumieć, czy mogę dać z siebie wszystko, aby na nim pojechać. cztery razy brałem udział w Tourze i dwukrotnie go wygrałem. Jeśli mówimy o Grand Tours, Tour jest głównym celem każdego roku.

Mnogość talentów Pogačara pozwala mu wygrywać największe klasyki i inne wyścigi, co utrudnia mu ograniczanie celów w trakcie sezonu. W 2023 roku wygrał Paryż-Nicea, Tour of Flanders, Amstel Gold Race i La Flèche Wallonne, po czym złamał nadgarstek w Liège-Bastogne-Liège.

Kontuzja zniweczyła jego treningi w Tour de France i ostatecznie załamał się w Alpach, a Jonas Vingegaard zdobędzie drugą żółtą koszulkę. Obie gwiazdy to różni jeźdźcy o różnych charakterach.

„To świetny kolarz, być może najlepszy wspinacz na świecie. Potrafi też dobrze przygotować się do całomiesięcznego tournee w lipcu” – zauważył Pogačar.

„Lubię jeździć na rowerze i lubię się ścigać. Nie lubię skupiać się tylko na jednym wyścigu czy jednym rodzaju wyścigu. Każdy wyścig generuje inne emocje i wymaga innego przygotowania. Dlatego lubię wprowadzać zmiany”.

Czarny piątek zbliża się wielkimi krokami, a Kolartwo.info śledzi wszystkie oferty dotyczące sprzętu, odzieży, akcesoriów i technologii. Sprawdź Oferty na Czarny Piątek które są selekcjonowane i aktualizowane każdego dnia w Wielkiej Brytanii, USA i na całym świecie.

Dodaj komentarz