Sukces Belgii w wyścigu Belgian Waffle Ride: triumfują Cecily Decker i Torbjorn Roed w Kansas

Cecily Decker (Scuderia Pinarello) i Torbjørn Røed (Above + Beyond Cancer) triumfowali w Belgian Waffle Ride Kansas, przekraczając linię mety solo i zapewniając sobie szóste zwycięstwo w sezonie. Røed, który zaczął ścigać się na szutrze w BWR Arizona w marcu, ukończył z czasem 6:09:14, komfortowo utrzymując przewagę do samego końca. W międzyczasie Decker zdominowała kategorię kobiet, kończąc wyścig z czasem 7:08:36, 12 minut przed drugą Whitney Allison. Czytaj dalej, aby poznać ekscytujące szczegóły tej szybkiej edycji wyścigu.

Cecily Decker (Scuderia Pinarello) i Torbjørn Røed (Above + Beyond Cancer) odnieśli zwycięstwo w Belgian Waffle Ride Kansas, przekraczając linię mety solo i wygrywając szósty wyścig serii w tym sezonie.

Røed – który zaczął ścigać się na szutrze podczas BWR Arizona w marcu tego roku, a także zajął dwa drugie miejsca na szosie podczas Tour of Gila – ukończył tę szybką edycję z czasem 6:09:14. Zwycięstwo zapewnił sobie po wjechaniu na sekcję single track pod koniec wyścigu z przewagą, którą wygodnie utrzymał do mety.

Australijczyk Brendan Johnston (Giant Off Road), który wygrał w Utah, finiszował około 30 sekund za Røedem, zajmując drugie miejsce w wietrznej edycji imprezy, podczas gdy Andrew Dillman (Ignition p/b Rigd-Leitner) był trzeci.

Decker, która w zeszłym miesiącu wygrała 103-milowy wyścig na trzecim etapie w Rebecca’s Private Idaho, zdominowała kategorię kobiet w Kansas BWR. Ukończyła wyścig z czasem 7:08:36, 12 minut przed drugą Whitney Allison (Bike Sports), podczas gdy Hannah Shell (Vantage Sports) była 15 minut za nią.

„Trzymałam się w tej samej grupie z Whitney, dopóki nie dotarłyśmy do szlaku nad jeziorem i dopiero tam dodałam gazu, a potem udało mi się utrzymać dystans przez resztę wyścigu” – powiedziała Decker w wywiadzie po wyścigu.

BWR Kansas odbył się na pofałdowanych wzgórzach na północ od Lawrence, a trasa Waffle o długości 123 mil (198 km) obejmowała około 2550 stóp (2301 m) wspinaczki na trasie, która w 88% była nieutwardzona, z odcinkami singletracków i przeprawami wodnymi po drodze.

Zawody w Kansas były ostatnim z pięciu tegorocznych wyścigów w Stanach Zjednoczonych. Wyścig w Kanadzie odbył się w maju, podczas gdy zawody w Meksyku odbędą się w dniach 25-26 listopada, aby rozstrzygnąć Quadrupel Crown of Gravel i ogólną pulę nagród w wysokości 25 000 USD do podziału między pięciu najlepszych mężczyzn i kobiet.