Spektakularny skład gwiazd w kryterium w Madrycie i Singapurze

Sezon szosowy może się już zakończyć, ale gwiazdy kolarstwa wciąż nie opuszczają swoich motocykli. Mathieu van der Poel, Sepp Kuss i Tadej Pogačar, niezwykle utalentowani i triumfujący na najważniejszych trasach, będą wystawieni na pokaz w wielkich miastach Singapurze i Madrycie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym spektaklu kolarskim, który zachwycił fanów na całym świecie.

Sezon szosowy może się już zakończyć, ale takie gwiazdy jak mistrz świata Mathieu van der Poel, zwycięzca Vuelta a España Sepp Kuss i zawodnik numer 1 sezonu Tadej Pogačar nie odłożyli jeszcze swoich motocykli, ponieważ kryteria w Singapurze i Madrycie wystawiają jeźdźców na wystawie Niedziela.

W Madrycie Van der Poel zaprezentuje publiczności tęczową koszulkę ze specjalnym autografem na Plaza del Callao w godzinach od 10:30 do 11:30, a następnie odbędzie 25 okrążeń parady wzdłuż Calle Gran Via.

Hiszpańscy faworyci, którzy spełnią to kryterium, to Juan Ayuso, Marc Soler, Carlos Verona, Omar Fraile i Luis Léon Sánchez o 13:00.

Po drugiej stronie świata przygotowana jest skomplikowana scena dla kryterium singapurskiego organizatorów Tour de France.

Do zwycięzcy Vuelty z Hiszpanii, Seppa Kussa (Jumbo-Visma), nie dołączy dwukrotny zwycięzca Tour i kolega z drużyny Jonas Vingegaard, który zakończył sezon na dobre.

Zwycięzca zielonej koszulki Tour Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), dwukrotny mistrz Tour Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), zwycięzca 2019 Egan Bernal (Ineos Grenadiers), czterokrotny zwycięzca Chris Froome (Israel-Premier Tech), 34-krotny zwycięzca etapowy Mark Cavendish (Astana Qazaqstan) i odchodzący na emeryturę były potrójny mistrz świata Peter Sagan znajdują się wśród zawodników występujących w Singapurze.

Uroczystości rozpoczynają się w sobotę przejażdżką dla dzieci i prezentacją zespołu przed imprezą Sundown Live. Niedzielne wydarzenia obejmują grupowe przejażdżki dla publiczności, kryteria dla amatorów, paradę rowerów i drużynową jazdę na czas poprzedzającą główną imprezę, czyli kryterium zawodowe.

W gronie uczestników znajdują się także zwycięzcy etapów, tacy jak Victor Lafay (Cofidis), Pello Bilbao (Bahrain Victorious) i Carlos Rodriguez (Ineos), a także zwycięzca klasyfikacji górskiej Giulio Ciccone (Lidl-Trek).