Sonny Colbrelli zostaje dyrektorem ekipy Bahrain Victorious

Były zawodowy kolarz Sonny Colbrelli, po wycofaniu się z wyścigów w sezonie 2022 z powodu arytmii serca, obejmie stanowisko dyrektora sportowego w Bahrain Victorious. Jego doświadczenie, zwłaszcza w belgijskich klasykach, sprawi, że będzie ogromną motywacją dla młodych zawodników w zespole.

Były zawodowy kolarz Sonny Colbrelli w przyszłym sezonie obejmie stanowisko dyrektora sportowego w Bahrain Victorious.

Włoch został zmuszony do wycofania się z wyścigów na początku sezonu 2022 po upadku z niestabilną arytmią serca podczas Volta a Catalunya. Jego odejście z peletonu zostało potwierdzone w dalszej części roku, gdy podjął się roli ambasadora w swoim zespole.

Miał pozostać w tej roli do 2024 roku, a menedżer zespołu Milan Eržen powiedział, że może „podzielić się swoim doświadczeniem” z zespołem z zaplecza.

Jednak 33-latek przejdzie do roli dyrektora na nowy sezon, słoweński szef powiedział GCN.

„W tej chwili nikt się nie zgłasza, ale Sonny ma zamiar wziąć udział w kursie UCI jeszcze w tym miesiącu”, powiedział Eržen. „Będzie więc coraz bardziej zaangażowany, zwłaszcza w belgijskich klasykach.

„Będziemy więc mieć około siedmiu lub ośmiu dyrektorów sportowych. W tym roku Sonny był ambasadorem drużyny, ale mieliśmy go już na wyścigach, ponieważ ma ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o Belgię i wyścigi takie jak Paryż-Roubaix.

„W przyszłym roku będzie bardziej zaangażowany. Jest legendą. Młodzi zawodnicy mogli zobaczyć go w telewizji, a teraz będą mogli pracować z nim podczas wyścigu. To ogromna motywacja dla młodych zawodników”.

Były zwycięzca Paryż-Roubaix Colbrelli dołączy do wielu innych byłych zawodowców w roli reżysera Bahrain Victorious, w tym Franco Pellizottiego, Romana Kreuzigera, Michała Gołasa, Xaviera Florencio, Gorazda Stangelja i Neila Stephensa.

Wraz z resztą personelu zaplecza zespołu będzie pracował z pełnym składem zespołu składającym się z 28 kolarzy, a Eržen potwierdził, że nie ma dalszych nazwisk na 2024 rok.

„Teraz skupiamy się na młodych chłopakach na przyszłość i staramy się z nimi wygrywać” – powiedział. „Nie sądzę, by inwestowanie w starszych zawodników było właściwą drogą. Mamy 28 zawodników na przyszły rok i nie prowadzimy trzeciego programu.

„Wystartujemy w WorldTour i kilku wyścigach przygotowawczych i to wszystko. Jumbo i UAE, te zespoły realizują pełne trzecie programy, aby zobaczyć, kto jest najlepszy na świecie pod koniec roku, ale my skupiamy się na WorldTour”.

W nowym sezonie w zespole pojawią się zawodowcy Finlay Pickering i Alberto Bruttomesso, a także kolarz Uno-X Torstein Træen. Mikel Landa (Soudal-QuickStep) i Jonathan Milan (Lidl-Trek) znaleźli się na czele listy odchodzących, wraz z Filipem Maciejukiem, który przechodzi do Bora-Hansgrohe.