Sobotni epicki Superprestige cyclocross ostatni raz na GCN+

Zostało już tylko trzy wydarzenia w kalendarzu transmisji GCN+ w USA i sześciu w Wielkiej Brytanii, zanim usługa zostanie na dobre zamknięta. Runda Superprestige w Boom w ten weekend zapowiada się jako „epickie” zimowe widowisko, ale zdradliwe warunki sprawią, że wyścigi będą ekscytujące. Były mistrz świata Erwin Vervecken obawia się, że kolarze mogą narazić się na hipotermię.

W kalendarzu transmisji GCN+ w USA i sześciu w Wielkiej Brytanii pozostały już tylko trzy wydarzenia, zanim usługa transmisji strumieniowej zostanie na dobre zamknięta, ale runda Superprestige w Boom w ten weekend zapewni „epickie” zimowe widowisko.

W nocy temperatura spadnie poniżej zera, a tereny, które w ciągu ostatnich kilku tygodni zostały nasiąknięte deszczem, rozmrożą się przed czasem wyścigu, tworząc zdradliwe warunki i ekscytujące wyścigi.

Były mistrz świata Erwin Vervecken obawia się, że kolarze mogą narazić się na hipotermię.

„Kiedy jest bardzo zimno i mroźno, jedziesz po zamarzniętej nawierzchni. Nie jest tak źle, ponieważ jako kolarz przełajowy możesz chronić się przed zimnem, nosząc wiele warstw” – powiedział Vervecken do Sporza.

„Ale jeśli w nocy jest mróz, a temperatura w ciągu dnia jest nieco powyżej zera, panują piekielne warunki. Jeźdźcy błotniają, gdy jest już zimno – nie można się przed tym uchronić, więc może dojść do hipotermii”.

Vervecken był projektantem toru Pucharu Świata w Namur w 2019 roku, zmieniając normalną trasę, ale wyścig zakończył się ulewnym, lodowatym deszczem, w którym błoto sięgało do osi zawodników. Eli Iserbyt odpadł z powodu hipotermii, a ówczesny lider Pucharu Świata Toon Aerts rozbił się i złamał żebro.

Adrie van der Poel, ojciec zwycięzcy wyścigu Mathieu, skrytykował trasę, mówiąc: „Nie wniosły nic wartościowego dodanego. Jest po prostu niebezpieczna, szuka sensacji i nie ma nic wspólnego z przełajem”.

Iserbyt prowadzi w serii Superprestige po wygraniu rund w Overijse, Ruddervoorde i Niel z 20-punktową przewagą nad Laurensem Sweeckiem. Ceylin del Carmen Alvarado prowadzi w kategorii kobiet po trzech zwycięstwach w ostatnich trzech rundach, ostatnio w Merksplas.

W sobotę kolarze będą walczyć z zimnem i mokrymi warunkami, a transmisja wyścigu kobiet rozpocznie się o 13:30 CET/7:30 EST, a wyścig mężczyzn o 15:00/9:00.

Inne pozostałe wyścigi przełajowe, które można oglądać w USA przed zamknięciem GCN+, to wyścigi mężczyzn i kobiet w Exact Cross w Essen, gdzie Wout van Aert zadebiutuje w sezonie w terenie, oraz wyścig mężczyzn i kobiet w X2O Trofee Herentals, którego harmonogram obejmuje Tom Pidcock.

W Wielkiej Brytanii fani będą mogli oglądać trzy wyżej wymienione wydarzenia dostępne w USA wraz z wyścigami mężczyzn i kobiet podczas rund Pucharu Świata we Flamanville, Val di Sole i Namur 17 grudnia.

Dowiedz się, jak oglądać w Twojej okolicy, z naszego corocznego przewodnika przełajowego.

Dodaj komentarz