Śmierć 20-letniego Holendra Marka Groenevelda

Tragiczna i niespodziewana śmierć 20-letniego holenderskiego kolarza, Marka Groenevelda, wstrząsnęła światem zawodowego kolarstwa. Groeneveld, członek zespołu XSpeed United Continental, zmarł podczas swojego pobytu w Hongkongu, zostawiając za sobą rozpaczliwie żałujących członków zespołu i przyjaciół. Chociaż dokładne przyczyny jego nagłej śmierci są badane, wstępne informacje sugerują, że mogło to być spowodowane atakiem serca, co tylko głębiej podkreśla niewyobrażalną stratę dla całej kolarstwa.

Mark Groeneveld, holenderski zawodnik kanadyjskiego zespołu XSpeed United Continental, zmarł w wieku 20 lat podczas pobytu w Hongkongu we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek, poinformował zespół.

Groeneveld wystartował w Hong Kong Cyclothon (1.1) w niedzielę, ale odpadł z powodu usterki mechanicznej. Jego śmierć nastąpiła długo po wyścigu, zgodnie z raportem w Noordhollands Dagblad. Zasłabł w miejscu publicznym i nie udało się go uratować.

Zespół powiedział, że przyczyna śmierci jest badana, ale prawdopodobnie wynika z zatrzymania akcji serca.

„Z ciężkim sercem informujemy o śmierci Marka Groenevelda podczas realizacji projektu w Hongkongu” – napisał zespół na swojej stronie na Facebooku.

„W poniedziałek, 23 października, XSU i świat straciły kolejną wielką duszę. Składamy najszczersze kondolencje jego rodzinie, członkom zespołu i przyjaciołom.

„Podczas gdy okoliczności śmierci Marka są obecnie badane, otrzymaliśmy wstępne informacje, które sugerują, że mogło to być spowodowane atakiem serca. Ściśle współpracujemy z odpowiednimi władzami, aby zebrać wszystkie fakty i zapewnić niezbędne wsparcie rodzinie Marka w tym bolesnym okresie.

„Mark był niesamowitą osobą i cenionym członkiem naszego zespołu. Miał niezwykłego ducha, zawsze gotowy do pomocy za kulisami ze swoim zaraźliwym uśmiechem i serdeczną naturą. Jego obecność rozjaśniała nasze dni i będzie go bardzo brakowało wszystkim, którzy mieli zaszczyt go znać”.