Sénéchal opuszcza zespół – „To już nie to”

Florian Sénéchal opuszcza Soudal-Quickstep, aby dołączyć do Arkéa-Samsic. Decyzja ta wywołała wiele emocji wśród fanów kolarstwa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co skłoniło tego specjalistę od klasyki do drastycznej zmiany zespołu.

Specjalista od klasyki Florian Sénéchal opuści Soudal-Quickstep po pięciu sezonach w belgijskiej drużynie, decydując się na przeniesienie do Arkéa-Samsic w 2024 roku.

Zwycięzca mniejszych jednodniowych wyścigów, takich jak Le Samyn, Druivenkoers-Overijse, a także podium w bardziej znanych Gent-Wevelgem i E3 Saxo Classic, Sénéchal powiedział, że głównym czynnikiem było przeniesienie uwagi Soudal-Quickstep na Grand Tours po przybyciu Remco Evenepoela w decyzji o zmianie zespołu.

„Soudal-Quickstep niekoniecznie był już zespołem, który kochałem, trochę zaniedbywał klasykę” – powiedział w wywiadzie dla L’Equipe. „To była świetna szkoła, która mnie zahartowała, ale ostatecznie byłem jeszcze twardszy od nich, personelu i jeźdźców. Może to właśnie poszło nie tak”.

30-latek jest jednym z kilkunastu kolarzy opuszczających w tym roku Soudal-Quickstep, ponieważ duża część ekipy Classics została rozproszona pomiędzy zespołami w peletonie – Tim Declercq odjechał do Lidl-Trek, Davide Ballerini do Astany – podobnie jak zespół szuka większego wsparcia przed przyszłorocznym debiutem Evenepoela w Tour de France.

Sénéchal ma duże ambicje jako jeden z liderów drużyny Arkéa-Samsic w zawodach klasycznych, mówiąc: „Chcę wygrać. (Paryż-)Roubaix byłby na szczycie czołówki, to ten, który najbardziej mi odpowiada, ale już to zrobię muszę się wykazać na Omloop (Het Nieuwsblad). Zawsze będę musiał być w pierwszej dziesiątce. Jeśli mi się nie uda, będzie to porażka.

W tym celu powiedział, że namawiał menadżera Emmanuela Huberta do wprowadzenia pewnych zmian. „Zadzwoniłem do niego bezpośrednio, aby omówić, co możemy ulepszyć na wszystkich frontach: taktykę wyścigową, obserwację medyczną, odżywianie… co natychmiast wdrożył”.

Zmiana drużyn niesie ze sobą pewne niewiadome – powiedział Sénéchal. „Nie znałem nikogo poza Arnaudem (Démare) i Kévinem Ledanoisem. Jest więc mnóstwo ludzi do zapamiętania” – powiedział.

„Czuję się znacznie swobodniej w rozmowach, podczas gdy w moim starym zespole zawsze byłem powściągliwy. Myślę, że teraz wysyłam nawet za dużo wiadomości na WhatsApp” – zażartował

Dodaj komentarz