Sam Bennett i Victor Lafay podpisują kontrakt z zmodernizowaną drużyną Decathlon AG2R La Mondiale

Decathlon wkracza na scenę kolarską jako nowy sponsor zespołu AG2R La Mondiale i zapowiada znaczący wzrost budżetu na najbliższe pięć lat. Nowy rok 2024 przyniesie również zmiany personalne, w tym pojawienie się Irlandczyków Sama Bennetta i Victora Lafaya w szeregach francuskiej ekipy. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o rewolucyjnych planach Decathlon AG2R La Mondiale na przyszłość.

Decathlon został przedstawiony jako nowy sponsor tytularny zespołu AG2R La Mondiale, co znacznie zwiększy budżet francuskiego zespołu na następne pięć lat, a Irlandczycy Sam Bennett i Victor Lafay zostali ujawnieni jako najważniejsze nowe nabytki na rok 2024.

Od 1 stycznia francuski zespół WorldTour będzie znany pod nazwą Decathlon AG2R La Mondiale i będzie korzystał z rowerów, kasków i okularów przeciwsłonecznych własnej marki Decathlon Van Rysel.

Van Rysel współpracował ze Swiss Side, Deda Elementi i Onera, francuskim centrum badań lotniczych i kosmicznych, nad opracowaniem szosowego roweru wyścigowego RSR i roweru do jazdy na czas FCR.

Podczas prezentacji w siedzibie Decathlon, niedaleko Lille w północnej Francji, firma Decathlon jasno przedstawiła swoje ambicje, mówiąc, że znacznie zwiększy budżet zespołu, aby zapewnić Decathlon AG2R La Mondiale budżet i technologię niezbędną do rywalizacji z największymi zespołami w WorldTour.

Nowe kolory obejmują błękitny i biały kolor Decathlon. Zespół wymienił wyróżniające się brązowe spodenki na bardziej tradycyjne czarne spodenki. Odzież wyścigową wyprodukuje włoska marka Rosti.

To ekscytujący i pełen emocji moment, pełen dumy i podekscytowania” – powiedział dyrektor generalny Decathlon, Martin Coppola, po tym, jak kolarze pochwalili się nową koszulką.

„Wyruszamy w wyjątkową podróż. To przyjemność, że razem możemy przenieść zespół na wyższy poziom. Masz niesamowity talent i naprawdę mam nadzieję, że wszyscy będą bardzo dumni z występów i podróży.

„Chcemy być jedną z największych światowych marek rowerowych i jest to dla nas bardzo duży kamień milowy”.

Menedżer zespołu Vincent Lavenu mówił o ambicjach zespołu na rok 2024.

„Wygrywaliśmy etapy Tour de France przez ostatnie pięć lat, więc chcemy tego samego sukcesu, więc wygrania etapu, ale także wspaniałej klasyfikacji generalnej. Felix Gall w zeszłym roku był ósmy, więc dlaczego nie możemy zakończyć w klasyfikacji generalnej? pierwszą piątkę w przyszłym roku?” powiedział doświadczony menadżer francuskiego zespołu.

„W ostatnich latach zajęliśmy drugie miejsce w Paryżu-Roubaix i drugie w Liege-Bastogne-Liege, a także byliśmy w czołówce Tour of Flanders. Zespół, który mamy, oznacza, że ​​możemy być tam w pięciu największych głównych wyścigach. młode pokolenie napawa nas nadzieją na rok 2204 i później.”

W skład Decathlon AG2R La Mondiale na rok 2024 wchodzą Australijczycy Ben O’Connor, Benoît Cosnefroy, zwycięzca etapowy Tour de France Felix Gall, Aurélien Paret-Peintre, Oliver Naesen i Larry Warbasse z USA.

Przybycie Bennetta daje Decathlon AG2R La Mondiale nowe źródło sukcesów w sprincie i szansę na wznowienie kariery. 33-latek wygrał tylko trzy mniejsze wyścigi w 2023 roku, po tym jak nie został wybrany do składu Bora-Hansgrohe Tour de France, a następnie nękała go choroba.

„Wiele rzeczy wpłynęło na moją decyzję o dołączeniu do zespołu” – ujawnił Bennett na scenie podczas prezentacji.

„Kiedy byłem młodym jeźdźcem amatorem, obserwowałem ścigających się w zespole Philipa Deignana i Nicolasa Roche’a. Byli to jeźdźcy, których podziwiałem.

„Potem dostrzegłem wielką szansę na przyjście do tego zespołu, uzyskanie niesamowitego programu wyścigów i współpracę z Van Ryselem, co też jest fantastyczne. Myślę, że to najlepsze środowisko dla mnie, aby osiągnąć mój najwyższy poziom. Jestem podekscytowany, to nowa przygoda.”

O’Connor wygrał etap w Alpach i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej w 2021 r., ale zmagał się z chorobą i kontuzją w 2022 i 2023 r. W klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce w Critérium du Dauphiné, ale potem stracił czas na 1. etapie wyścigu i zaczął uciekać , dwukrotnie zajmując trzecie miejsce w Issoire i Poligny.

„Nie sądzę, że ten rok był absolutną porażką. Nie zawsze o tym marzyłem, ale mimo to odniosłem sukces i mogłem ścigać się agresywnie, robić swoje, być częścią wyścigu i czuć, że zawsze jest szansę na zwycięstwo” – powiedział Australijczyk.

„Potrzebowałem tylko trochę więcej szczęścia i trochę więcej zdrowia. To mogłoby pomóc mi dotrwać do końca wyścigów, wciąż czując się świetnie.

„Ostatni sezon był jednym z najbardziej niesamowitych z Felixem i jego zwycięstwem etapowym. Tak naprawdę nigdy wcześniej nie pomogłem koledze z drużyny w taki sposób. Był zdecydowanie jednym z najsilniejszych podczas tej trasy, więc jego występ był niezapomnianym przeżyciem. coś, co zabiorę jako jedno z najważniejszych wydarzeń roku.”

Dodaj komentarz