Rząd i federacja sportu przywracają Tour Colombia 2024

Wielka wiadomość dla miłośników kolarstwa! Ministerstwo Sportu i Kolumbijska Federacja Kolarska z radością ogłaszają przywrócenie Tour Colombia 2.1 w 2024 roku, po trzyletniej przerwie. Po intensywnych rozmowach i wzajemnych zobowiązaniach rząd zgodził się udzielić wsparcia organizacji czwartej edycji tej prestiżowej imprezy, która obiecuje przynieść jeszcze więcej ekscytujących chwil na drogach Kolumbii!

Ministerstwo Sportu i Kolumbijska Federacja Kolarska osiągnęły porozumienie w sprawie przywrócenia Tour Colombia 2.1 w 2024 r., po trzyletniej przerwie.

Wydarzenie zostało już potwierdzone w Międzynarodowym Kalendarzu UCI i odbędzie się w dniach 6–11 lutego.

Według krajowego organu zarządzającego kolarstwem, po serii „rozmów i wzajemnych zobowiązań” na rzecz kolumbijskiego sportu, Ministerstwo Sportu zgodziło się udzielić wsparcia Kolumbijskiej Federacji Kolarskiej w organizacji czwartej edycji Tour Colombia 2.1.

Oczekuje się, że Kolumbijska Federacja Kolarska wkrótce opublikuje trasę Tour Colombia 2.1 2024.

„Kolumbijska Federacja Kolarska i zrzeszeni w niej sportowcy świętują decyzję rządu krajowego podjętą po ważnej wspólnej pracy z Ministerstwem Sportu, zawsze myśląc o tym, jak pokazać narodowy talent sportowy, a tym samym najlepszą twarz naszego kraju” – czytamy w raporcie w piątek na stronie internetowej federacji,

Wydarzenie zostało zapoczątkowane w 2018 roku i wygrał Egan Bernal, Miguel Angel Lopez zwyciężył w 2019 roku, a Sergio Higuita wygrał ostatnią edycję, która odbyła się w 2020 roku.

Do znanych zwycięzców etapowych pierwszych trzech edycji zaliczali się Julian Alaphilippe, Dani Martínez, Rigoberto Uran, Fernando Gaviria i Nairo Quintana.

Tour Colombia został po raz pierwszy odwołany w 2021 roku ze względu na ryzyko związane z Covid-19. Wstępnie miał powrócić w lutym 2022 i 2023 r., ale został odwołany ze względu na skutki pandemii Covid-19 i brak funduszy.