/Rowery szosowe Kross 2015
rowery szosowe kross 2015

Rowery szosowe Kross 2015

7.00 avg. rating (71% score) - 8 votes

Kross nowa oferta. Rowery szosowe Kross 2015

Największy polski producent rowerów firma Kross zaprezentował nową kolekcję rowerów szosowych oraz trekingowych. Kolekcja rowerów szosowych tzw. seria „Vento” w 2015 roku poszerzona została o nowe egzemplarze, prezentując się o wiele atrakcyjniej niż przed rokiem. Rowery oznaczone Race Pro to typowe rowery do ścigania natomiast pozostałe rowery szosowe z grupy Vento, to rowery treningowe i dla mniej wymagających uczestników wyścigów kolarskich. Po raz kolejny Kross pokazuje, że jakościowo, nie wiele dzieli go od zachodnich producentów.
Zobacz nowe rowery szosowe na stronie Kross.pl

Najniższy model w grupie określony jako Vento 1.0 został skonstruowany w oparciu o ramę z Aluminium Lite oraz osprzęt Shimano Tourney. Rower Vento 1.0 waży 10,7 kg. Modele Vento 2.0 3.0 oraz 4.0 będą oferowane na ramie Aluminium Superlite i osprzęcie Shimano Claris, Sora oraz Tiagra. Vento 4.0 ma ważyć 9,6 kg i być ostatnim w grupie rowerem na ramie aluminiowej.

Trzy modele z najwyższej półki Race Pro zbudowane na ramie karbonowej, mają już znacznie mniejszą wagę, niż pierwsza czwórka rowerów z grupy Vento. Pierwszy z nich, a więc Vento 5.0 waży 8,3 kg i wyposażony w Shimano Tourney, Vento 6.0 to osprzęt Shimano 105 i waga 7,9 kg. Najwyższy pod względem klasy model z grupy rowerów szosowych firmy Kross Vento 7.0 o wadze 7,2 kg, oparty jest na częściach grupy Shimano Ultegra oraz kołach DT Swiss.

Niestety w dniu dzisiejszym, kiedy zamieszczam artykuł, na stronie producenta do pobrania dostępny jest Katalog rowerów Kross 2015 – „Kross rowery i akcesoria 2015”, pod którym nadal kryje się oferta z 2014 roku :/

Poniżej Rower Vento 5.0 (© www.kross.pl)

rower szosowy Vento 5.0

 

Na stronie firmy Kross znajdziecie również dwie szosówki Pulso 1 oraz Pulso 2. Rowery przeznaczone dla wygodnych i dla tych, którzy nie mogą zbyt długo jeździć w pochylonej pozycji. Oba rowery skonstruowano na ramie z Aluminium Superlite. Poniżej Pulso 2, rower o 27 „biegach” i osprzęcie Shimano Sora.
rower szosowy Pulso 2

Jak widać strona internetowa kross.pl uzupełniana jest na bieżąco. W tej chwili możemy jeszcze obejrzeć m.in. nową kolekcję masywnych i uzbrojonych rowerów klasy trekking, wyposażonych w takie dodatki jak błotniki i bagażnik.

© Rowery szosowe Kross 2015 kolarstwo.info
zdjęcia z serwisu www.kross.pl