/Rower koncepcyjny BMC Eurobike 2014
bmc concept bike

Rower koncepcyjny BMC Eurobike 2014

7.00 avg. rating (72% score) - 3 votes

Rower koncepcyjny BMC

W dniach 27-30 sierpnia 2014 roku w Friedrichshafen w Niemczech, odbywa się jedna z największych imprez rowerowych na Świecie Eurobike 2014, na której możemy zobaczyć wiele nowinek rowerowych, które być może będą stosowane w rowerach w najbliższej przyszłości.
Jedną z ciekawostek zaprezentowanych na targach jest koncepcyjny rower z włókna węglowego BMC Concept Bike firmy BMC.

Rower powstał w przeciągu 4 miesięcy na skutek pracy inżynierów z laboratorium Impec Advanced R&D Lab szwajcarskiej firmy.
Głównym założeniem specjalistów z BMC było stworzenie roweru maksymalnie aerodymamicznego, tak aby całkowicie wyeliminować zbędne elementy, które mogłyby ją zakłócać. Rower posiada m. in. na stałe połączone siodełko ze sztycą oraz całkowicie zabudowany napęd.
Jednym z rozwiązań, które już wcześniej mogliśmy oglądać jest jednoramienny widelec, który dodatkowo połączony jest z kierownicą za pomocą podwójnego trzpienia z otworem pośrodku tak, aby stawiał jak najmniejszy opór i jak podkreślił projektant Torgny Fjeldskaar „ma wyglądać” świetnie.

Rower firmy BMC nie jest przeznaczony na sprzedaż. Jest to raczej projekt roweru przyszłości niż coś co zobaczymy na sklepowych wystawach w przyszłym roku lub w najbliższych kilku latach.

Impreza zorganizowana w niemieckim mieście trwa od 27 sierpnia, ale jedynie 30 sierpień został przewidziany jako dzień otwarty dla indywidualnych zwiedzających na targach Eurobike 2014.

Źródło:
https://www.facebook.com/bmcracing
© 2014 kolarstwo.info – „Rower koncepcyjny BMC”

Polecamy:
Eddy Merckx Kanibal
Auror: Daniel Friebe

eddy merckx kanibal ksiazka