Rouleur Live: Galeria technologii na żywo – prawdziwe złoto

Przedstawiamy Ci Rouleur Live – wydarzenie, które skupia cały ekskluzywny świat kolarstwa w jednym miejscu. Podczas kilkugodzinnego pobytu w browarze Truman, śledziłem błyskotliwe nowinki, od niestandardowych lakierów i luksusowych materiałów, po zabytkowe samochody i prezentacje premium. Ta galeria skupia się na tym, co naprawdę piękne w świecie kolarstwa. Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi wyborami – mam nadzieję, że poczujesz się tak, jakbym towarzyszył Ci w Twoim porannym marzeniu o posiadaniu tych rowerów.

Podczas gdy Eurobike przypomina w równym stopniu konferencję branżową, jak i prezentację technologii, a Sea Otter to często miejsce, w którym można zobaczyć nowe rowery, Rouleur Live jest domem dla wszystkiego, co premium w świecie kolarstwa. W murach browaru Truman spędziłem dobre kilka godzin, polując na wszystkie błyszczące kawałki; niestandardowy lakier, wyjątkowo drogi karbon, różowe buty i zabytkowy samochód zespołu Volvo. Podczas gdy inne galerie, które stworzyłem, w naturalny sposób skupiają się na tym, co nowe, nowatorskie lub godne uwagi pod względem technicznym, ta skupia się przede wszystkim na tym, co piękne. To oczywiście subiektywna ocena, ale ogólnie rzecz biorąc, myślę, że zgodzicie się z moimi wyborami.

Usiądź, przewiń w dół i mam nadzieję, że poczujesz, jak to było uczestniczyć, i prawdopodobnie spodoba ci się, że spędzam większą część twojego poranka marząc o posiadaniu kilku z tych rowerów.

Nie byłby to ekskluzywny pokaz motocykli bez przynajmniej jednego Colnago w stylu vintage. Ten, pozłacany Mexico Master, był jednym z krótkich serii, z których jeden został podarowany Papieżowi po pobiciu rekordu godzinnego przez Eddy’ego Merckxa.

  • Wycieczka po fabryce Colnago
  • Galeria Jedenastu Historycznych Colnagos

Na wystawie zaprezentowano nowy rower elektryczny Lotus Type 136, warty 20 000 funtów, otoczony żółtymi paskami świateł. W oparciu o rower gąsienicowy Team GB tylne wsporniki są bardzo szerokie, ale kokpit jest bardzo podobny do tego z Cervelo S5.

  • Lotos typu 136

Bardziej interesujący był dla mnie Type 108 na podłodze obok nowego e-roweru marki. To właśnie dzięki tej maszynie Chris Boardman ustanowił rekord godzinowy, a przód jest koszmarnie niski.

Nie ma tutaj piankowej wyściółki przedramion, tylko tłoczona skóra.

Poprzeczki znajdują się jedynie nieco powyżej kolan, a to naprawdę pozycja, którą mogą osiągnąć jedynie najbardziej oddani profesjonaliści.

Na stoisku Pirelli, oprócz oczywiście opon, wzrok Madsa Pedersona przykuwał Project One Trek Madone z jego kampanii Tour de France.

Sama farba waży kilka tysięcy funtów i nie da się jej naprawić, jeśli kiedykolwiek ulegnie odpryskom.

  • Trek Madone Madsa Pedersona

Ten piękny Standert w jagodowym kolorze prezentowany był na stoisku Fizika, a pod nim kilka bezpłatnych kolorowych butów.

Aby nie dać się wyprzedzić w konkursie na złoty rower, na stoisku Canyon stał Speedmax Annemiek van Vleuten, którego dolna część była pokryta złotem.

W przeciwieństwie do polerowanego na lustro i galwanizowanego Colnago Master, zastosowanie tutaj płatkowego złota nadało ramie głębi i tekstury.

Naturalnie w przypadku takiego roweru widoczny jest również złoty łańcuch.

Zakrywanie jakiejkolwiek ramy wydaje się okropnym wstydem, ale każdy rower potrzebuje transpondera wyścigowego, więc do tego zadania służy pasek dętki na goleni widelca.

Na stoisku Cervelo można było podziwiać rowery wszystkich trzech zwycięzców Grand Tour: jeden różowy, jeden żółty i jeden czerwony.

Szum jest bardzo realny – czy zobaczymy ponownie GC Kuss w 2024 roku?

Oprócz trzech zwycięskich motocykli na miejscu pojawił się także pamiątkowy S5 z malowaniem łączącym wszystkie trzy kolory.

Na stoisku włoskiej marki można było zobaczyć niezwykle nową Bianchi Specialissima, rower, który właśnie skończyłem testować.

  • Recenzja Bianchi Specialissima

Na wystawie zaprezentowano także całkowicie aerodynamiczny Oltre z nielegalnymi przez UCI rurkami grzewczymi

W przedpokoju dla rowerów na zamówienie zauważyłem ten niezwykle przystojny rower od Meteor Works. Hamulce szczękowe, zewnętrzne linki i radialnie splecione przednie koło to rzeczy, które stają się coraz rzadsze, ale tym, co naprawdę przykuło moją uwagę, był tylny mechanizm Campagnolo z włókna węglowego i solidna segmentowa obudowa linek, w komplecie z jednym złotym segmentem uzupełniającym złoty łańcuch. Szczegóły mają znaczenie w rowerach niestandardowych, a to jest praca na najwyższym poziomie.

Oprócz srebrnych szprych i złotych nypli zaprezentowano także zestaw hamulców szczękowych EE.

Podczas gdy Dogma F i nowa seria F to rowery wyścigowe Pinarello, nowy Dogma X w wersji Dura-Ace z kołami Princeton przyciągnął tłumy.

  • Recenzja pierwszej jazdy Pinarello Dogma X

Podczas gdy Cervelo brał udział w tegorocznych wielkich trasach, Colnago V4RS pod wodzą Tadeja Pogacara nadal był płodnym zwycięzcą.

  • Recenzja pierwszej jazdy Colnago V4RS

Nie byłby to również pokaz cyklu premium bez odrobiny tytanowej akcji, w tym przypadku od Reilly Cycleworks. Spawy zostały pięknie wygładzone, aby zapewnić całkowicie gładkie wykończenie.

To tylko zacisk siodła, ale jest to wysokiej jakości fioletowy Pembree.

Ribble miał na wystawie kilka nowych, jednorazowych lub niestandardowych motocykli. Inspirowany RAF-em Ultra SL-R przyciągnął wiele oczu.

Oprócz malowania, wyjątkowo wytrzymałych profili rur i braku taśmy kierownicy, osłona tylnej przerzutki CeramicSpeed ​​​​była również kolejną cechą aerodynamiczną.

Firma J. Laverack Bicycles współpracowała z firmą Aston Martin nad stworzeniem maszyny z tytanu i włókna węglowego, która twierdzi, że jest „najbardziej szytym na miarę rowerem na świecie”. Strona nie podaje ceny, więc można śmiało założyć, że prawdopodobnie Cię na to nie stać.

Po co używać gotowych korb z włókna węglowego, skoro niestandardowe działają równie dobrze?

Mostek wydrukowany w 3D płynnie łączy się z kierownicą z włókna węglowego, tworząc zintegrowany kokpit.

Wracając do stoiska Canyon, motocykle zespołu Tekkers zaprezentowały pięknie chaotyczny schemat malowania.

Lekkie koła z wyjątkowo delikatnie wyglądającymi piastami są niesamowicie elastyczne.

Nowy BMC Teammachine R również przyciągnął tłumy swoim szeroko rozstawionym widelcem.

BMC nie nazwie tego rowerem aero, ale jest to rower aero i też go testowaliśmy.

  • Recenzja BMC Teammachine R

Legendarny projektant Paul Smith współpracował z Factor przy tworzeniu niestandardowego schematu malowania dla Ostro VAM

Zaprezentowano także niezwykle udany wyścig MTB Toma Pidcocka, mimo że był to głównie wyścig szosowy i szutrowy.

Mechanizm korbowy Dura-Ace to prawdopodobnie mój ulubiony mechanizm korbowy wszechczasów.

Lake zaprezentowało nową parę butów wraz z niestandardowym różowym zestawem zamówionym specjalnie na potrzeby pokazu.

Myślę, że ten kremowy Standert był moim ulubionym motocyklem w programie. Wszystko do siebie pasowało, a wisienką na torcie były opony Tanwall Challenge Getaway.

Dodatkowo miał na górnej rurze tego kotka z piłą łańcuchową.

Zawsze miałem czas na cukierkowe malowanie, a Enigma miała na wystawie ten naprawdę rewelacyjny stalowy rower.

Dopasowany kolorystycznie zestaw wykończeniowy Enve to prawdziwy blask.

3T Torno jest najwyraźniej najcieńszym mechanizmem korbowym na świecie, aby zmaksymalizować korzyści aerodynamiczne.

Z tyłu sali, na stoisku SRAM, zaprezentowano żółty rower Tour de France Demi Vollering z pięknym marmurkowym przodem

Mostek FSA 160 mm, który zauważyłem na rowerze drużynowym Cervelo R5 Wouta van Aerta.

Nierówny Trek Madone, to mógł być tylko rower KOM Giulio Ciccone z Tour.

Cinelli właśnie zaczął ponownie produkować stalowe rowery we Włoszech, a ten model jest wyposażony w system przypominający system Head Shok znany z klasycznych Cannondales.

Przedłużenia TT w tej plazmie Scott są modułowe, co pozwala na ich wydłużanie lub skracanie poprzez dodawanie lub odejmowanie małych bloków na ramionach.

Wreszcie na zewnątrz zaparkowany był samochód zespołu Tekkers, zabytkowa wyścigówka Volvo. Niezwykle fajny i można sobie wyobrazić żałośnie zawodny.