Rok po zakazie PFC, ostatnie kurtki Shakedry na wyprzedaży

Wszyscy interesują się najnowszymi kurtkami Shakedry – jest to związane z zakazem stosowania PFC. Dowiedz się, dlaczego ta technologia będzie musiała się zmienić, ale przede wszystkim, co stanie się z obecnymi modelami kurtki na rynku. Czy na pewno warto z nich skorzystać? O tym dowiecie się z naszego artykułu.

Mniej więcej dokładnie rok temu dowiedzieliśmy się, że Shakedry, być może najwspanialsza wodoodporna technologia rowerowa, jaka kiedykolwiek pojawiła się na ziemi, zostanie wycofana przez firmę Gore w związku ze zbliżającym się zakazem stosowania PFC. Zakaz PFC okazał się naszą największą historią tego roku, więc najwyraźniej wielu z Was interesuje się nie tylko tym, dlaczego mniej więcej cała technologia wodoodpornych membran będzie musiała się zmienić, ale także tym, co stanie się z wszystkimi niesamowitymi Shakedry kurtki na rynku.

Cóż, są one tak blisko krytycznie zagrożonego gatunku, jak to możliwe w świecie kolarstwa. Jest ich bardzo niewiele, a te, które są, to stare zapasy. Nie będzie uzupełnień, nie będzie nowych modeli; to jest to. Dlatego nie pojawiają się już one w moim przewodniku po najlepszych wodoodpornych kurtkach rowerowych.

Jeśli nie spotkałeś się wcześniej z Shakedry, tym, co naprawdę go wyróżnia, jest brak materiału na twarz. To dosłownie po prostu wodoodporna membrana z wewnętrzną warstwą materiału. Wygląda i w dotyku przypomina trochę worek na śmieci, a woda spływa po nim bez przerwy. Dzięki temu jest wyjątkowo lekki i bardzo łatwy do przechowywania. Podsumowując, idealnie nadaje się do zastosowań takich jak jazda na rowerze.

Mam szczęście, że mam dwie kurtki Shakedry i są one bezpiecznie zamknięte w pudełku z napisem „For Best”, podobnie jak wodoodporna wersja tajnego bunkra na opony Barta Wellensa, w którym przechowuje zabytkowe opony Michelin Mud.

Dobra wiadomość, jeśli zignorujesz kwestię PFC, jest taka, że ​​niektóre z ostatnich kurtek Shakedry są w sprzedaży. Biorąc pod uwagę, że zostały już wyprodukowane i w przeciwnym razie pójdą na marne, nie sądzę, że powinieneś współczuć planecie, jeśli je kupisz – ważną rzeczą na dużą skalę jest to, że użycie tak zwanego „na zawsze” środki chemiczne” są ograniczane. Niezależnie od tego, pozostałe kurtki stanowią, przynajmniej na razie, absolutny szczyt wodoodpornych i oddychających kurtek do jazdy o dużej intensywności.

Ostatnie kurtki Shakedry

Kurtka Gorewear C5 1985 299 GBP

Kurtka Gorewear C5 1985
Wielka Brytania:
299 funtów 239 funtów w Sigma Sports

20% taniej – Nie jestem do końca pewien, dlaczego nazywa się to kurtką 1985. W każdym razie, przynajmniej w Wielkiej Brytanii, jest to ostatnia z tego, co nazwałbym „normalnymi” kurtkami Shakedry, przez co mam na myśli nieizolowane kurtki. Rapha Insulated Shakedry jest nadal dostępny, ale to zupełnie inna bestia.

Tutaj otrzymasz kurtkę, która z łatwością zmieści się w kieszeni dżerseju, będzie oddychać nawet podczas gadania i będzie całkowicie nieprzepuszczalna dla wody. Wskazówka kryje się w nazwie; możesz go po prostu wytrząsnąć do sucha.

Kurtka Gore Race Shakedry za 370 dolarów

Kurtka Gore Race Shakedry
USA:
370 dolarów 279,98 USD w sklepie Competition Cyclist

24% zniżki – Podobny do modelu z 1985 r. powyżej, ale z bardziej wytrzymałymi, elastycznymi panelami na mankietach i tylnym brzegu, a także na łopatkach, aby zapewnić maksymalną swobodę ruchów. Dostępna jest również poręczna kieszeń tylna, dzięki czemu nie musisz sięgać do kieszeni koszulki.

Kurtka Gore Race Shakedry za 300 dolarów

Kurtka Gore Race Shakedry
USA:
300 dolarów 225 dolarów w Backcountry

25% zniżki – Identyczna jak kurtka z 1985 roku, która jest dostępna w Wielkiej Brytanii, z tą różnicą, że ma odblaskowe panele na ogonie i mankietach i jest dostępna tylko w najmniejszym rozmiarze. Krój nie jest tak krzykliwy jak powyższa kurtka „Race”, ale nie jest też swobodny.

Ocieplane Shakedry Rapha Pro Team 360 £

Ocieplane Shakedry Rapha Pro Team
Wielka Brytania:
360 funtów 270 funtów w sklepie Rapha

25% zniżki – Jeśli szukasz kurtki na ekstremalne warunki pogodowe, to właśnie ją znajdziesz. Nie mam tu na myśli „bardzo mokrego”, mam na myśli ulewny, biblijny deszcz i niskie temperatury. Jest dostępny tylko w dwóch najmniejszych rozmiarach, ale przy 25% zniżce na wszystko w wyprzedaży Rapha otrzymasz pełne 90 USD zniżki.

Kurtka ma wbudowany wodoodporny kaptur z wysoką osłoną twarzy, która utrzymuje ciepło w nosie i ustach, ale prawdziwym trikiem jest to, że wnętrze jest izolowane wysokim polarem Polartec Alpha.

Mówiąc szczerze, jest to przesada w przypadku 99% jazdy. Mam jednego i nie znalazłem jeszcze na tyle złych warunków, aby mógł się uformować. Jednak pewnego dnia… pewnego dnia.

Dołącz do Kolartwo.info

(Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Inne oferty na Cyberponiedziałek

 • Oferty na rowery w Cyberponiedziałek: Zaoszczędź na wszystkim, co związane z jazdą na rowerze
 • Kaski rowerowe na Cyberponiedziałek: Bezpieczeństwo przy ograniczonym budżecie na drodze i w terenie
 • Odzież rowerowa Cyber ​​Monday: Wyposaż swoją rowerową garderobę, nie płacąc fortuny
 • Buty rowerowe Cyber ​​Monday: Zaoszczędź na kopnięciach letnich i zimowych
 • Rowery elektryczne w Cyberponiedziałek: Zasilaj swoją drogę do oszczędności
 • Rowery treningowe w Cyberponiedziałek: Jazda na rowerze stacjonarnym dla każdego
 • Cyberponiedziałek Garmina: Najlepsze oferty technologiczne szanowanej marki
 • Rowery szutrowe w Cyberponiedziałek: Szlifowanie żwiru nie musi kosztować fortuny
 • Rowery dziecięce w Cyberponiedziałek: Rosną tak szybko, więc nie płać pełnej ceny
 • Trenerzy Turbo w Cyberponiedziałek: Wszystko, czego potrzebujesz, aby korzystać z Zwifting przy ograniczonym budżecie
 • Cyberponiedziałek Castelli: Oszczędzaj na zestawie zimowym, gdy nadejdzie zima
 • Cyberponiedziałek GoPro: Strzelaj w stronę księżyca dzięki najwyższej jakości ofertom kamer akcji
 • Cyberponiedziałek Rafa: Wielkie okazje na brytyjską markę odzieżową
 • Cyberponiedziałkowy ruch: Jedna z największych wyprzedaży rowerów na świecie
 • Cyberponiedziałek Wahoo: Najlepsze ceny na asortyment technologii rowerowych Wahoo

Dodaj komentarz