Richard Carapaz zwycięża w czasówce w Ekwadorze 2024!

„Richard Carapaz zdobywa swoje trzecie mistrzostwo kraju w imponującym stylu!” Jego zwycięstwo w jeździe na czas dodaje blasku jego już imponującemu osiągnięciu w sezonie, co sprawia, że warto śledzić jego dalsze starty. Jego wywiad po wyścigu towarzyszy muzyce sukcesu i motywacji, co daje nam znać, że to dopiero początek.

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) zdobył swój trzeci tytuł mistrza kraju, dodając drugie zwycięstwo w jeździe na czas do swojego dziewiczego tytułu w 2022 r. i zwycięstwa w wyścigu szosowym w zeszłym sezonie.

Carapaz wyprzedził Jeffersona Cepedę z Caja Rural o 43 sekundy, a obrońca tytułu Jonathan Caicedo (Petrolike) był trzeci z czasem 1:08 na 40,6 km trasy w Riobamba.

„To był bardzo wymagający kurs” – powiedział Carapaz. „Trasa była bardzo płaska, nie do końca stworzona dla mnie, ale było wiele technicznych zakrętów, w których mogłem naprawdę pokazać swój potencjał i wykorzystać swoje doświadczenie. Przejechałem bardzo równy wyścig TT, podczas którego mogłem utrzymać swój najwyższy poziom z startu początek.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wziąć moją pierwszą w tym sezonie sztućce i wygrać ten charakterystyczny, genialny garnitur TT”.

W niedzielę Carapaz będzie bronił tytułu w wyścigu szosowym w górzystym regionie Riobamba.

„Dzisiaj była pierwsza radość w sezonie” – powiedział Carapaz. „Wiem, że robię to, co muszę, dobrze i to mnie motywuje do tego, co nadchodzi”.

Były mistrz Giro d’Italia uda się następnie na Tour Colombia z rankingiem UCI 2.1, aby ścigać się wraz ze swoimi kolegami z drużyny EF Education-EasyPost.

Wyniki zasilane przez Pierwsza jazda na rowerze

Dodaj komentarz