Revelation of Astana Qazaqstan’s 2024 kit design!

Astana Qazaqstan ujawniła dzisiaj swoje plany na rok 2024, zaskakując zmianą sponsora na rzecz włoskiej marki Biemme. Nowy strój zachowuje tradycyjne niebiesko-złote kolory Astany, a także dodaje nowy, odważny wzór inspirowany Markiem Cavendishem. To bez wątpienia wydarzenie, które wzbudza ogromne zainteresowanie w świecie kolarstwa.

Astana Qazaqstan ujawniła dziś projekt zestawu na rok 2024, ogłaszając tym samym zmianę sponsora z Giordana na rzecz włoskiej marki Biemme, założonej w 1978 roku.

Pomimo zmiany sponsora nowy strój zachowuje tradycyjne niebiesko-złote kolory Astany z dodatkiem wzoru mającego na celu podkreślenie „żyłek kamieni mineralnych” na dole koszulki, wzorowanego na gwiazdorskim sprinterze Marku Cavendishu.

Zespół wyjaśnił „pokrewieństwo koloru z błękitem nieba i złotem słońca, a także z elementami flagi Kazachstanu”.

Astana Qazaqstan to szósty zespół WorldTour, który wypuścił swoje barwy na rok 2024 po tym, jak Decathlon AG2R La Mondiale zaskoczył nowym niebiesko-czarno-białym strojem, w którym nie ma zwykłych brązowych spodenek.

W ostatnich tygodniach Bora-Hansgrohe, Ineos Grenadiers, UAE Team Emirates, Bahrain Victorious i Arkèa-B&B Hotels również zaprezentowały swoje zestawy na rok 2024.

„Biemme to znana włoska marka z długą historią w kolarstwie i wspólnie z nią opracowaliśmy bardzo ładny projekt koszulki na nadchodzący sezon. Wygląda klasycznie, ale jednocześnie świeżo” – powiedział w notatce prasowej Alexandr Vinokourov, dyrektor generalny Astana Qazaqstan.

„Świeża koszulka dla zawodników i nowy start dla zespołu. Dla mnie osobiście jest to wyjątkowy moment, ponieważ odniosłem pierwsze zwycięstwo w koszulce Biemme. Mam więc nadzieję, że nowa koszulka przyniesie naszemu zespołowi wiele zwycięstw”.

Astana Qazaqstan zastosowała podobny wzór kamieni mineralnych w specjalnej koszulce na Tour de France 2023. To przeprojektowanie nastąpiło po wiadomości, że zespół pozyskał dwóch nowych sponsorów, a mianowicie KAZ Minerals i firmę inwestycyjną Freedom Broker.

Zespół ogłosił także nowe partnerstwo z firmą FSA-Vision, która będzie dostarczać koła dla drużyny przez następne dwa lata.

Dodaj komentarz