Remco Evenepoel zdradza plany na debiut TdF 2024.

„Remco Evenepoel w końcu zdradził, czy zamierza wziąć udział w Tour de France w 2024 roku. Belgia ma zarejestrował swoją największą jak dotąd wskazówkę podczas 100-kilometrowej jazdy treningowej na Stravie. Co to oznacza dla kariery tego młodego mistrza kolarstwa?”

Remco Evenepoel nie potwierdził jeszcze swojego prawdopodobnego udziału w Tour de France w przyszłym sezonie, ale belgijska gwiazda przekazała swoją największą jak dotąd wskazówkę podczas debiutu w wyścigu po zarejestrowaniu 100-kilometrowej jazdy treningowej na Stravie.

Po wzięciu udziału w kilkudniowych spotkaniach Soudal-QuickStep i zajęciach integracyjnych w Belgii w zeszłym tygodniu Evenepoel przebywa w Calpe w południowo-wschodniej Hiszpanii i wraca do treningów przed sezonem 2024.

W poniedziałek zapisał 100-kilometrową jazdę treningową po pagórkowatym terenie i na wysokości 1229 metrów, zatytułując ją „Zaczynamy!” W drodze do La Grande Boucle” z emoji z włoską i francuską flagą.

Chociaż Evenepoela kusiła możliwość połączenia Giro d’Italia i Tour de France w przyszłym sezonie, połączenie emotikonów równie dobrze mogłoby odnosić się do samego Tour, który rozpoczyna się 29 czerwca w Toskanii.

Wygląda na to, że Evenepoel zadebiutuje we Francji latem przyszłego roku, pokonując nietypową trasę Tour de France, która wcześnie przecina Alpy, ostatni tydzień wypełniony górami i kończy się jazdą na czas ostatniego dnia w Nicei dzięki Igrzyskom Olimpijskim w Paryżu.

Ma stoczyć walkę z aktualnym mistrzem Jonasem Vingegaardem (Jumbo-Visma), dwukrotnym zwycięzcą Tadejem Pogačarem (UAE Team Emirates) i nowym zawodnikiem Bora-Hansgrohe, Primožem Rogličem, co może być jedną z najbardziej ekscytujących walk o żółtą koszulkę w historii niedawne wspomnienie.

Szef zespołu Soudal-QuickStep ostrzegał już Evenepoela przed podejmowaniem podwójnej rywalizacji w Giro-Tour, a także wyraził wątpliwości, czy jego podopieczni mogą jeszcze dorównać poziomom takich zawodników jak Vingegaard i Pogačar.

„Nadal ma otwarte konto w Giro i rozważał połączenie Touru i Giro” – powiedział Lefevere Sporza w październiku. „Ale biorąc pod uwagę to, co będzie dalej, na przykład igrzyska olimpijskie, kombinacja Giro-Tour nie wydaje mi się najlepszym pomysłem”.

Na początku tego miesiąca powiedział doświadczony szef zespołu La Dernière Heure że „w rezultacie nadal mamy wątpliwości co do dokładnego poziomu, jaki może osiągnąć w Tour de France przeciwko takim zawodnikom jak Vingegaard i Pogačar.

„Wolelibyśmy, gdyby mógł cieszyć się Giro (2022) przez trzy tygodnie, zanim odkrył Tour de France. Jednak z powodu tych wszystkich niepowodzeń w tym roku musi natychmiast odkryć siebie w Tour de France”.

Przejażdżka Remco Evenepoela na Stravie wskazuje na początek Tour de France w 2024 roku

Przejażdżka Remco Evenepoela na Stravie wskazuje na początek Tour de France w 2024 roku (Zdjęcie: Strava/Remco Evenepoel)

Czarny piątek zbliża się wielkimi krokami, a Kolartwo.info śledzi wszystkie oferty dotyczące sprzętu, odzieży, akcesoriów i technologii. Sprawdź Oferty na Czarny Piątek które są selekcjonowane i aktualizowane każdego dnia w Wielkiej Brytanii, USA i na całym świecie.

Dodaj komentarz