Reforma: Rigoberto Urán planuje zakończenie kariery po olimpiadzie

Kolumbijski kolarz Rigoberto Urán ogłosił plany odejścia na emeryturę po igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jeden z najtrwalszych zawodników Grand Tour w obecnym peletonie, Urán wzbudza emocje wśród fanów swoją decyzją. Od telenoweli po życie kolarza, po kolejne sukcesy na trasach – czytaj dalej, by poznać więcej szczegółów!

Według doniesień kolumbijskiej prasy Rigoberto Urán ujawnił plan przejścia na emeryturę po igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Podczas wizyty w zawodowym klubie piłkarskim Atlético Nacional w Medellín napastnik Dorlan Pabón, który rozpoczął karierę zawodową w tym samym roku co Urán w 2006 roku, zapytał go o emeryturę, na co Urán odpowiedział: „Dam sobie jeszcze raz roku, wystartuj w igrzyskach olimpijskich, a potem „chao” (żegnaj).”

Urán, jeden z najtrwalszych zawodników Grand Tour w obecnym peletonie, po raz pierwszy w 2012 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce Giro d’Italia, a w 2013 roku stanął na podium za Vincenzo Nibali, a w 2014 roku za rodakiem Nairo Quintaną. W Tour de France 2017 był drugi, za Chrisem Froome, a jeszcze rok temu zajął miejsce w pierwszej dziesiątce Vuelty.

W zeszłym roku rozważał przejście na emeryturę, kiedy wygasał kontrakt z EF Education-EasyPost, ale podpisał nowy kontrakt z zespołem, dzięki czemu jego kariera w tym roku wydłużyła się do 18 sezonów.

Urán to wielka osobistość w Kolumbii, a telenowela opowiadająca o jego życiu jest obecnie emitowana w telewizji RCN z Juanem Pablo Urrego w roli głównej.

„To moje ostatnie lata na podium. Chcę nadal dawać z siebie wszystko, żeby stanąć na podium. Zobaczymy, co uda nam się zrobić, aby stanąć na podium podczas Grand Tour. Właśnie nad tym pracujemy. Dlatego wciąż się ścigamy dla siebie nawzajem” – powiedział w zeszłym roku.

Dodaj komentarz