Raport: Jumbo-Visma zmienia nazwę na Visma-Lease Rower w 2024.

Według raportu WielerFlits, Jumbo-Visma zmieni się w Visma-Lease a Bike w 2024 roku, co stanowi zaskakujący zwrot wydarzeń po nieudanej fuzji z Soudal-QuickStep. Wzmocniony przez współpracę z firmą leasingową, zespół ma zapewnioną długoterminową przyszłość, ale szczegóły pozostają tajemnicą – to historia, którą warto poznać.

Jumbo-Visma stanie się Visma-Lease a Bike w 2024 roku, według raportu sporządzonego przez WielerFlits, a należąca do Pon firma leasingowa pomogła wzmocnić budżet zespołu po nieudanej fuzji/przejęciu z Soudal-QuickStep.

Podczas weekendu starszy dyrektor sportowy Jumbo-Visma Merijn Zeeman powiedział Nieuwsblad że długoterminowa przyszłość zespołu jest zapewniona, ale odmówił podania szczegółów.

Rzecznik Jumbo-Visma odrzucił raport WielerFlits, gdy skontaktował się z nim Cyclingnews. Jednak Pon Holdings, prywatny holenderski konglomerat, podobno zgodził się sfinansować zespół po tym, jak menedżerowi zespołu Richardowi Plugge’owi nie udało się znaleźć międzynarodowego sponsora tytularnego. Finansowanie od Pon najwyraźniej pozwoliło Plugge’owi zakończyć plany fuzji/przejęcia z Soudal-QuickStep.

Pon jest właścicielem obecnego sponsora rowerowego Jumbo-Visma, Cervélo i innych marek rowerowych, takich jak Cannondale, Gazelle, Focus i Schwinn. Firma importuje również Volkswagena, Audi, Seata i Skodę w Holandii oraz posiada dealerów w USA dla Porsche, Ferrari i innych luksusowych marek.

Pon Holdings BV twierdzi, że ich roczne przychody przekraczają 10 miliardów euro, a Lease a Bike jest kolejną częścią konglomeratu.

Lease a Bike był już drobnym sponsorem zespołu Jumbo-Visma w 2023 roku, ale prawdopodobnie zostanie sponsorem tytularnym w 2024 roku, ponieważ sieć supermarketów Jumbo kończy swoje wsparcie.

Norweska marka oprogramowania biznesowego i IT Visma już dała jasno do zrozumienia, że pozostanie sponsorem tytularnym, inwestując około 12 milionów euro, a Pon najwyraźniej zgodził się zwiększyć swój sponsoring zespołu Richarda Plugge’a, gdy Specialized próbował zostać sponsorem rowerowym zespołu w ramach fuzji / przejęcia Soudal-QuickStep. Zespół miałby prawdopodobnie mniejszy budżet niż w 2023 roku, ale obniżył koszty, pozwalając Primožowi Rogličowi odejść i dołączyć do Bora-Hansgrohe.

Lease a Bike twierdzi, że 7000 firm w Holandii, Niemczech i Belgii zarejestrowało się w ich programie leasingu rowerów, a 100 000 pracowników korzysta z ulg podatkowych, ponieważ wynajmują rower do jazdy do pracy i do celów rekreacyjnych. Według raportów, w sumie 600 000 pracowników w 65 000 różnych firm skorzystało z różnych marek leasingowych Pon. 90% wszystkich rowerów to rowery elektryczne, które są dostarczane i serwisowane za pośrednictwem sieci lokalnych dealerów rowerowych.

Volkswagen Financial Services, niemiecka spółka zależna marki samochodowej Volkswagen, niedawno zainwestowała w marki leasingu rowerów Pon, z planami ekspansji na USA i inne rynki.