Ragusa, Zanardi, and Climber Zanetti: Trio Revolutionizing Human Health

Wicemistrzyni Paryż-Roubaix Femmes, Katia Ragusa, razem z dwoma potężnymi zawodniczkami dołącza do kobiecej drużyny Human Powered Health na rok 2024. Silvia Zanardi, mistrzyni Europy, i Linda Zanetti, młoda szwajcarska wspinaczka, podpisują roczne kontrakty. Zobacz, jak te trzy niezwykle utalentowane kolarze zmieniają oblicze drużyny, której celem jest zajęcie drugiej pozycji wśród swoich liderów.

Wicemistrzyni Paryż-Roubaix Femmes, Katia Ragusa, przewodzi trójce potężnych zawodniczek, które dołączą do kobiecej drużyny Human Powered Health na rok 2024. Włoszka Silvia Zanardi i młoda szwajcarska wspinaczka Linda Zanetti również podpisują roczne kontrakty.

W zeszłym roku Ragusa wydała oświadczenie, wyruszając w całodniową ucieczkę na dystansie 114 km na torze Paryż-Roubaix i stając na podium w konkursie Liv Racing TeqFind. 26-letnia Włoszka ma wszechstronne talenty po ośmioletnim doświadczeniu, zdobywając 10 najlepszych wyników w Branbantse Pijl, Giro dell’Emilia i Women’s Tour Down Under.

„Naprawdę podobają mi się wiosenne klasyki i mam na nie oko. Jestem jeźdźcem wytrzymałościowym. Daję z siebie wszystko pod koniec wyścigów klasycznych i pagórkowatych, kiedy wyścig jest trudniejszy” – powiedziała, zespół zainteresowany wykorzystaniem jej umiejętności do zajęcia drugiej pozycji wśród swoich liderów, mistrzyni Francji Audrey Cordon-Ragot i byłej mistrzyni USA Ruth Edwards .

Zanardi szybko kończy swój pierwszy sezon w WorldTour, zdobywając tytuł mistrza Europy na torze w Madison w 2022 r. i zdobywając w tym sezonie klasyfikację sprinterską na siedmioetapowym Cycliste Féminin International de l’Ardèche. W ciągu pięciu sezonów spędzonych w Bepink ma także na swoim koncie dwa zwycięstwa etapowe i cztery miejsca na podium w wyścigu l’Ardèche, zwycięstwo etapowe w Tour Féminin des Pyrénées i GP della Liberazionne.

Okazała się znakomita na 4. etapie Tour Feminin l’Ardeche po zwycięstwie w ucieczce, co zapewniło jej na jeden dzień prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Najmłodsza z całej trójki, Zanetti, ma zaledwie 21 lat i jako wspinaczka udowodniła, że ​​potrafi przejść z kolarstwa górskiego na wyścigi szosowe. Już w swoim drugim zawodowym sezonie 2023 wygrała pięć wyścigów z zespołem ds. rozwoju ZEA, w tym Omloop van Borsele, etap Tour de l’Avenir i tytuł mistrza Szwajcarii do lat 23 na szosie.

Kenny Latomme, dyrektor ds. wydajności w Human Powered Health, nazwał ją „diamentem w budowie”.

„Jest zwycięzcą, który dobrze radzi sobie na wielu typach tras, więc jest to rok, w którym możemy z nią odkryć wszystko i odkryć jej najlepsze cechy. Uważam, że jest to rozwój, który może nastąpić szybko” – powiedział Latomme o Zanettim.

„Silvia nie jest zwykłą sprinterką, ale szybko finiszuje po trudnym wyścigu. Zawsze ściga się o czołowe dziesiątki i nie mogę się doczekać, jak zaadaptuje się do WorldTour.

„(Ragusa) będzie ważny, aby ustawić wspinaczy na odpowiednich pozycjach podczas wyścigów etapowych. Jeśli jeździec dobrze radzi sobie w klasykach bruku, jest wojownikiem, który może ustawić twojego lidera na pozycji w bitwie GC.

Dzięki trzem transferom skład Human Powered Health składa się dotychczas z dziewięciu zawodniczek, które w zeszłym roku liczyło 16 zawodniczek, które pomogły drużynie kobiet zająć 14. miejsce w światowych rankingach UCI.