Powrót USA Crits: sześcioetapowy cykl wiosenny 2024

Po dwuletniej przerwie, USA Crits powraca w 2024 roku, oferując zawodnikom sześciotygodniową serię wyścigów w trzech południowych stanach. Z dużą pulą nagród, transmisją na żywo i „przyjaznymi podróżom” lokalizacjami, seria zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat tego emocjonującego powrotu wyścigów kryterialnych.

Po dwuletniej nieobecności w kalendarzu wyścigów w USA wydarzenie USA Crits powraca w 2024 r. jako formalna seria sześciu ustalonych wydarzeń odbywających się w kwietniu i maju w trzech południowych stanach. Kolekcja wyścigów zachwala transmisję na żywo, lokalizacje geograficzne „przyjazne podróżom” oraz podstawową pulę nagród dla elitarnych zawodników w wysokości 200 000 dolarów, opartą na kombinacji wypłat z poszczególnych wyścigów i premii za serię dla 10 najlepszych elitarnych mężczyzn, elitarnych kobiet i drużyn.

Cztery z sześciu wydarzeń znalazły się w krajowym kalendarzu profesjonalnych wyścigów szosowych USA Cycling, począwszy od serii rozpoczynającej się 13 kwietnia w Sunny King Criterium, a obecnie odbywającej się w 22. edycji w centrum Anniston w stanie Alabama.

Środkowe przystanki USA Crits odbędą się w dniach 26–27 kwietnia, w piątek w Regionalnym Kryterium Systemu Opieki Zdrowotnej Spartanburg w Południowej Karolinie, a następnie w sobotę w Ateńskiej Klinice Ortopedycznej w Gruzji. Finał odbędzie się 25 maja w Winston-Salem Cycling Classic w Karolinie Północnej, na wyjątkowej ósemkowej trasie rozgrywanej w tle festiwalu muzycznego „Gears & Guitars”.

„Cztery główne wydarzenia w tej serii to najdłużej odbywające się zawody kryterialne na Południu” – powiedziała Marilyn Hill, menedżer ds. marketingu w USA Crit, a także dyrektor wyścigu w Sunny King Criterium.

„Połączenie nas wszystkich zapewni sportowcom najlepszy zestaw wydarzeń, łatwy w zarządzaniu harmonogram do wykonania i solidną wypłatę gotówki na koniec sześciotygodniowej serii. Są to łącznie najważniejsze, historyczne kryteria Południa”.

Oczekuje się, że serię zakończą dwa dodatkowe wyścigi w Gruzji – Rock & Road Criterium p/b 75 Jackson Properies w Newnan 21 kwietnia i LaGrange Cycling Classic 4 maja.

Zarówno Sunny King Criterium, jak i Athens Twilight Criterium nie powrócą do krajowej serii American Criterium Cup w 2024 roku. Zbiór wyścigów kryterialnych rozpocznie się 7 czerwca w Saint Francis Tulsa Tough i zakończy 1 września w Bommarito Audi Gateway Cup. W przyszłorocznym kalendarzu ACC ma osiem wyścigów.

Według Hilla jednym z kluczowych elementów kalendarza USA Crits na 2024 rok były krajowe mistrzostwa USA Cycling Pro Road, które odbędą się w dniach 14–19 maja w Charleston w Wirginii Zachodniej. Organizacja USA Crits pozostawiła ten weekend otwarty, aby nie powodować konfliktu z wydarzeniami drogowymi, w tym z Mistrzostwami USA Pro Criterium.

USA Crits, które przed 2022 rokiem oferowało krajowe seriale przez 15 lat, nadal jest zarządzane przez Swagger LLC, firmę zajmującą się produkcją sportową z Aten w stanie Georgia, której właścicielem jest Gene Dixon. Thad Fischer będzie dyrektorem wykonawczym USA Crits, a Hill będzie także koordynatorem ds. transmisji. Transmisja na żywo wszystkich wyścigów zawodowych będzie dostępna na USACrits.com, a informacje o innych partnerach transmisji zostaną potwierdzone w późniejszym terminie.

Swagger organizuje także Speed ​​Week, uważany za „siostrzane wydarzenie” odrodzenia USA Crits. Oczekuje się, że wydarzenia w Spartanburgu, Atenach i LaGrange powrócą do serii regionalnej, a Newnan będzie nowym przystankiem Tygodnia Prędkości. W zeszłym roku tę regionalną serię wygrali Leah Kirchmann (Denver Disruptors) i Evan McQuirk (ButcherBox Cycling p/b LOOK).

Swagger zamknął firmę USA Crits po zakończeniu sezonu wyścigowego 2021, kiedy jeden z wykonawców firmy został tymczasowo zawieszony przez US Center for SafeSport pod zarzutem niewłaściwego postępowania, a następnie firma rozwiązała stosunek pracy. W październiku 2023 r. zawieszenie danej osoby zostało zmienione na „trwały zakaz” udziału w zajęciach i zawodach organizowanych przez USA Cycling.

Dodaj komentarz