Plapp, Yates i Ewan tworzą potężne trio w Tour Down Under

Jayco AlUla ogłosił swój zespół na Santos Tour Down Under 2024, który obejmuje zawodników takich jak Caleb Ewan, Luke Plapp i Simon Yates. Ich dyrektor ds. sportu podkreślił, że mają duże ambicje, aby triumfować w najbliższym wyścigu. Czy zdołają ponownie stanąć na podium?

Było jasne, że Jayco AlUla dąży do zwycięstw w sprincie, gdy w październiku nowo podpisany kontrakt Caleb Ewan został wymieniony jako jeden z głównych zawodników wyścigu Santos Tour Down Under 2024, ale w tym tygodniu ujawnił pełny zakres swoich ambicji związanych z wyścigami u siebie. ujawnił skład, w którym uczestniczyli także Luke Plapp i Simon Yates.

„Dołączenie Plappa i Ewana będzie dla nas ogromnym wzmocnieniem, a powrót Yatesa po zwycięstwie etapowym i zajęciu drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji oznacza, że ​​jedziemy z dużymi ambicjami, aby zwyciężyć” – powiedział Mat Hayman, dyrektor ds. sportów zespołowych w oświadczeniu.

„To dynamiczny tor i chcemy dać wspaniałe widowisko australijskim fanom, którzy mogą oglądać nasze wyścigi tylko raz w roku, w styczniu. Mamy nadzieję, że rok 2024 będzie niezapomniany”.

Jayco AlUla ostatni raz wygrał wyścig w klasyfikacji generalnej w 2019 r., kiedy Daryl Impey zdobył swoją drugą z rzędu koszulkę lidera w kolorze ochry. Jednak w tym roku była to zacięta walka, kiedy Yates wspiął się po zwycięstwo na szczycie Mount Lofty i zakwalifikował się do ostatniego etapu wyścigu w 2023 r., gdy wyścig powrócił po dwóch latach odwołań związanych z pandemią Covid-19. Ostatecznie Yates dobiegł do mety ze stratą 11 sekund do zwycięzcy Jaya Vine’a (ZEA Team Emirates).

Wielokrotny australijski mistrz narodowy Plapp, który opuścił Ineos Grenadiers, aby podpisać czteroletni kontrakt z Jayco AlUla, będzie także kluczowym zawodnikiem zespołu, którego należy uważnie obserwować na etapach wspinaczkowych. Zawodnik wycofał się w przerwie dla Ineos Grenadiers podczas wyścigu na ostatnim etapie Mount Lofty w 2023 r., a w 2021 r. to jego zdobycie drugiego miejsca u boku Richiego Porte na Willunga Hill podczas krajowego wcielenia wyścigu odegrało kluczową rolę w złapaniu wyścigu. uwagę drużyn WorldTour.

„Osobiście chcę dawać z siebie wszystko, będzie to mój pierwszy wyścig UCI WorldTour z zespołem Jayco AlUla, więc chcę dobrze współpracować z kolegami z drużyny. Mamy niesamowicie silny zespół z Simonem Yatesem, dlatego naszym celem są zwycięstwa etapowe z Calebem Ewanem i dobry wynik ogólny” – powiedział Plapp w oświadczeniu zespołu.

Ewan, dziewięciokrotny zwycięzca etapowy Tour Down Under – jego ostatni występ w 2020 r. – będzie chciał na nowo ożywić swoją zwycięską drogę natychmiast po powrocie do australijskiej drużyny, a przyjazne etapy sprinterskie odbędą się w pierwszych czterech dniach sześcioetapowego wyścigu wydarzenie. Po pięciu latach spędzonych w Lotto-Dstny Australijczyk rozwiązał kontrakt w 2023 roku rok wcześniej, po czym wrócił do Jayco AlUla, drużyny, w której rozpoczął karierę. Siedem z jego dziewięciu zwycięstw etapowych w wyścigu w Australii Południowej miało miejsce podczas jego wyścigów z australijską drużyną.

Zaufany domator Chris Harper z Adelajdy również stanie w kolejce do Jayco-AlUla w wyścigu u siebie, wraz z medalistami olimpijskimi na torze Michaelem Hepburnem, Kellandem O’Brienem i Campbellem Stewartem. Tour Down Under odbędzie się w dniach 16–21 stycznia w Australii Południowej i zakończy się weekendowym finałem, który obejmuje dwa miejsca na szczycie na szczytach Willunga Hill i Mount Lofty.

Skład Jayco AlUla 2024

  • Caleb Ewan (Australia)
  • Chris Harper (Australia)
  • Michael Hepburn (Australia)
  • Kelland O’Brien (Australia)
  • Luke Plapp (Australia)
  • Campbell Stewart (Nowa Zelandia)
  • Simon Yates (Wielka Brytania)

Dodaj komentarz