Piekarz Merlier robić na miejsce w Tour de France 2024 obok Evenepoela

Belgijski sprinter zespołu QuickStep, Tim Merlier, błaga o możliwość wzięcia udziału w Tour de France 2023, stawiając swoje argumenty w walce o miejsce w składzie drużyny. Jego ambicje konkurują z dążeniem zespołu do wsparcia młodego talentu, Remco Evenepoela, w wyścigach wieloetapowych. Czy decydenci zespołu ustępują pod naporem Merliera?

Być może Soudal-QuickStep odchodzi od skupiania się na klasykach i sprintach na rzecz wspierania ambicji Remco Evenepoela w Grand Tour, ale sprinter zespołu Tim Merlier nadal przedstawia swoje argumenty za tym, aby znaleźć się w przyszłorocznym składzie Tour de France.

Belg nie ścigał się w zeszłym roku w żadnym Wielkim Tourze i nie brał udziału w Tour de France od 2021 roku, ponieważ latem tego roku zespół zabrał Fabio Jakobsena. Jego udział w zawodach w lipcu przyszłego roku wisi w powietrzu, a mało prawdopodobne jest, aby QuickStep pojechał do Francji w jakiejkolwiek formie sprinterskim pociągiem.

Zamiast tego zespół skoncentruje się na ambicjach Remco Evenepoela w GC, a wsparcie 23-letniej supergwiazdy będą mieli tacy ludzie jak Mikel Landa, Julian Alaphilippe i Mattia Cattaneo.

W wywiadzie Merlier przedstawił swoje argumenty za włączeniem do składu zespołu latem przyszłego roku RTBF.

„Czytałem i słyszałem, że żaden sprinter nie zostanie dopuszczony do startu i to zabolało” – powiedział.

„Nie do końca zgadzam się z tą decyzją. Zwłaszcza, że ​​w programie jest trudny szutrowy etap 9. Bert Van Lerberghe i ja mamy wszelkie cechy, aby dobrze chronić Remco i doradzać mu w zakresie pozycjonowania”.

„Zgadza się, w zespole są też inni kolarze, którzy są w stanie wykonać tę pracę, ale nasz lider potrzebuje nie tylko wspinaczy. Zobacz, jak rouleurowie Jumbo-Visma zabierają peleton swoim pociągiem aż do podnóża każdej góry. „

„Jestem przekonany, że wybranie mnie i Berta byłoby dobrym pomysłem, aby pomóc Remco wygrać Tour”.

Ostatnim udziałem Merliera w Wielkim Tourze był Vuelta a España 2022, a na swoim koncie ma zwycięstwa etapowe w Giro d’Italia i Tour de France w 2021 roku. W tym sezonie odniósł 11 zwycięstw, w tym pięć na poziomie WorldTour podczas ZEA Tour, Paryż-Nicea i Tour de Pologne.

Jeśli uda mu się dostać do zespołu w lipcu przyszłego roku, z pewnością będzie w dużej mierze pozostawiony sam sobie na finiszu sprintu po tym, jak kluczowe części słynnego pociągu prowadzącego QuickStep – Tim Declercq, Michael Mørkøv i Rémi Cavagna – przeniosą się tej zimy gdzie indziej .

Merlier stwierdził, że woli wziąć udział w Tour de France niż w przyszłym roku Giro („za wcześnie po klasykach”) czy Vuelta („jest koniec sezonu”). Powiedział, że porozmawia na ten temat z Evenepoelem i szefem zespołu Patrickiem Lefevere.

„Chcę pojechać na Tour” – powiedział. „Robienie skandali nie jest w moim stylu, ale mam zamiar odbyć dobrą rozmowę z Patrickiem Lefevere. A może także z Remco”.

„Chcę im wyjaśnić, że można pojechać na Tour de France z zespołem nastawionym na klasyfikację generalną, ale także potrafiącym wygrywać sprinty grupowe”.

Dodaj komentarz