Opony Corsa Pro jeszcze szybsze dzięki Corsa Pro Speed

Opony Vittoria Corsa Pro Speed przynoszą rewolucję w świecie opon do kolarstwa dzięki obniżeniu oporów toczenia o 5% i masy o 2% w porównaniu ze standardową Corsą Pro. Zwycięzcy wielu prestiżowych wyścigów, w tym Tour de France, potwierdzają ich wyjątkową skuteczność. Jakie zmiany wprowadza nowy model i czy warto zainwestować w tę innowacyjną propozycję włoskiej marki? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o nowej Corsie Pro Speed.

Opony Vittoria Corsa są dostępne w tej czy innej postaci od wielu lat, zarówno w wersji szytkowej, jak i ostatnio bezdętkowej. Teraz włoska marka opon wypuściła szybszy i lżejszy model przeznaczony specjalnie do prób czasowych; nową Corsę Pro Speed.

Vittoria twierdzi, że ten nowy model charakteryzuje się o 5% niższymi oporami toczenia, a także o 2% mniejszą masą w porównaniu ze standardową Corsą Pro. Dzięki temu oferta jest zgodna z ofertą Continental, największego konkurenta marki, obejmującą oponę wyścigową i opcję specyficzną dla TT.

Gdzie udało się zaoszczędzić w watach i gramach i jak bardzo śliskie opony spowodują straty?

Corsa Pro Speed

Jest tak śliska, jak tylko może być opona, bez paska zabezpieczającego przed przebiciem (Zdjęcie: Vittoria)

Już zwycięzca Touru

Możliwość wygrania etapowego Tour de France przed wprowadzeniem produktu na rynek to nie lada wyczyn. Dodaj do tego ogólny tytuł GC Tour de France od Jonasa Vingegaarda (nie tylko na nich, ale jednak), tytuł mistrza Belgii w narodowym TT od Wouta van Aerta i tytuł mistrza Holandii w TT od Josa van Emdena, a będziesz mocno naciskany powiedzieć, że nie zostały one już „sprawdzone w wyścigach”.

Corsa Pro to dość płodna opona, a nowa Corsa Pro Speed ​​wykorzystuje bawełnianą osnowę 320 TPI i łączy ją z zupełnie nowym bieżnikiem. Bieżnik ten wykorzystuje tę samą mieszankę co Corsa Pro, ale eliminuje równoległe linie pośrodku i zastępuje je szerszą, całkowicie gładką powierzchnią. Prążki na ramionach są również rzadsze i bardziej oddalone; jest tak gładki, jak Vittoria odważyła się to zrobić, sądząc po wyglądzie rzeczy.

Aby zmniejszyć opór toczenia i masę, w Corsa Pro Speed ​​zrezygnowano z paska chroniącego przed przebiciem, który jest montowany w standardowej Corsie Pro. Paski te są zwykle sztywniejsze niż osnowa opony, dlatego ich usunięcie sprawi, że opona będzie bardziej elastyczna, ale ostatecznie będzie bardziej podatna na przebicie.

Opony są przystosowane do zastosowania bezdętkowego, co może zrównoważyć część zmniejszonej ochrony przed przebiciem, ale godną uwagi rzeczą jest brak opcji szytek.

Corsa Pro Speed

Vingegaard i inni już dotarli na nim do zwycięstwa (Zdjęcie: Vittoria)

Ceny, rozmiary i wagi

W ofercie są trzy szerokości: 24c, 26c i 28c. Koszt wszystkich rozmiarów wynosi 94,95 euro za oponę, więc nie ma zauważalnej wyższej ceny w porównaniu ze standardową Corsą Pro. Najmniejsza szerokość waży deklarowane 225 g na oponę, do 230 g w przypadku modelu 26c i 250 g w przypadku modelu 28c.

Corsa Pro Speed

Boczne prążki Pro Speed ​​są szerzej rozmieszczone (Zdjęcie: Vittoria)

Dodaj komentarz