Nowy brytyjski zespół celuje w Tor Women’s WorldTour, Tour de France

Nowy brytyjski zespół, Hess Cycling, rozpoczął swoją podróż ku odnoszeniu sukcesów na najwyższym poziomie, mając na uwadze udział w prestiżowym wyścigu Tour de France Femmes już w 2025 roku. Chociaż skoncentrowany głównie na rozwoju młodych talentów kolarskich, zespół planuje także zachwycić swoją publiczność ogłaszając wkrótce nazwiska kilku mistrzów krajowych, którzy obecnie ścigają się na poziomie WorldTour.

Nowy brytyjski zespół, Hess Cycling, rozpoczął podróż w kierunku wyznaczonego sobie celu, jakim jest zostanie Światową Drużyną Kobiet i udział w Tour de France Femmes już w 2025 roku.

Zespół rozgrywa obecnie swój pierwszy sezon jako żeńska drużyna kontynentalna i jest zarejestrowany w Luksemburgu. Złożyli jednak wniosek i opłatę do British Cycling, aby formalnie ścigać się na brytyjskiej licencji w 2024 r. w ramach długoterminowej strategii rozwoju i rywalizacji na najwyższym poziomie.

Zespół ogłosił już Holly Ramsey jako pierwszego nowego zawodnika w składzie na 2024 rok. Zajęła drugie miejsce w Brytyjskich Narodowych Mistrzostwach Juniorów i Juniorów na torze 2023 w biegu na dochodzenie juniorek.

„Jestem podekscytowana możliwością dołączenia do Hess Cycling, gdy zespół wyrusza w podróż, aby stać się wiodącą brytyjską profesjonalną drużyną kolarską kobiet. Środowisko, które zespół chce stworzyć, jest dla mnie dokładnie odpowiednie, aby móc dalej rozwijać się jako kolarz i nie mogę się doczekać, aż dołączę do moich kolegów” – powiedział Ramsey.

„Przez lata uważałam Brytyjki ścigające się na poziomie Continental i World Tour za wzorce do naśladowania, a teraz rywalizacja z nimi będzie niezwykle ekscytująca”.

Chociaż zespół będzie skupiał się głównie na rozwoju młodych brytyjskich kolarzy, zgodnie z komunikatem prasowym planują wkrótce ogłosić listę zawodników, którzy obecnie rywalizują na poziomie WorldTour, a wśród nich znajdzie się kilku mistrzów krajowych.

Hess Enterprises Limited wspiera finansowo zespół. Jak wynika z komunikatu prasowego zespołu, jest to rodzinna grupa firm działających z siedzibą w Londynie, zajmujących się dobrami luksusowymi, napojami, sportem, rozrywką i pielęgnacją skóry.

Rolf Hess, założyciel i prezes Hess Enterprises i Hess Cycling, ma na celu zbudowanie kolektywu podobnie myślących grup, które pragną rozwijać kobiecy sport i kolarstwo.

„Dziś rozpoczynamy naszą podróż mającą na celu wyniesienie Hess Cycling na wiodącą brytyjską profesjonalną drużynę kolarską kobiet. W ostatnich latach kobiecy rower rowerowy odnotowuje szybki wzrost widoczności w mediach, jego rentowności komercyjnej i stabilności finansowej” – stwierdziła Hess.

„Kobieca piłka nożna, rugby i krykiet przeżywają rozkwit i wierzymy, że nie ma powodu, dla którego kolarstwo nie miałoby podążać tą drogą. Przez ostatnie 12 miesięcy pracowaliśmy nad zbudowaniem zespołu zarządzającego i struktur handlowych i nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli wspierać społeczność rowerową tutaj, w Wielkiej Brytanii i dalej”.