Nowa, kolorowa projekcja dla SD Worx w 2024

SD Worx jest znanym zespołem kolarskim, ale tym, co najwyraźniej wyróżnia ich na tle konkurencji, jest ich wyjątkowy strój. W najnowszym artykule przedstawiono zmiany na sezon 2024, które uczyniły już i tak kolorowej drużynę jeszcze bardziej wyróżniającą się. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ich zaktualizowanym wyglądzie i co ma do powiedzenia na temat swoich nowych strojów.

Oprócz wygrywania niezliczonych wyścigów od lutego do września i zajmowania czołowych miejsc w światowych rankingach UCI, SD Worx są znane z ścigania się w jednym z bardziej kolorowych strojów kobiecego peletonu WorldTour.

Nie zmieni się to w sezonie 2024, gdy holenderski zespół zaprezentował swój zaktualizowany wygląd – kolejny jasny, wyróżniający się zestaw i ewolucję, a nie rewolucję w projekcie na 2023 rok.

Stworzony przez producenta strojów Specialized, nowy zestaw SD Worx to nieco ciemniejszy, intensywnie fioletowy projekt, który mogą nosić gwiazdy zespołu, w tym Demi Vollering, Lorena Wiebes, Lotte Kopecky i Marlen Reusser.

Biały, sześcioramienny krzyż pozostał na przodzie koszulki, choć jest odważniejszy w porównaniu ze strojem na rok 2023, a fioletowe, różowe i pomarańczowe blaknięcie zostało zastąpione oddzielnymi blokami o podobnej kolorystyce.

Jeśli chodzi o sponsorów, SD Worx będzie ozdobiony tymi samymi markami, przy czym sponsor tytularny zajmie honorowe miejsce na piersi, a sponsorzy drugorzędni Yuzzu, Boels, Dolmans i Finvision rozrzuceni na ramionach, klatce piersiowej i spodenkach.

Współsponsor ProTime, firma zarządzająca siłą roboczą, która dołączyła do zespołu w lipcu zeszłego roku, również znajduje się na przodzie koszulki, podczas gdy sponsor strojów i rowerów Specialized – który w październiku odnowił swoją umowę do 2028 r. – również jest wyraźnie widoczny.

„Koszulka wyróżnia się kolorami, które ładnie się ze sobą łączą. Pod względem graficznym jest to koszulka wyjątkowa. Z łatwością rozpoznamy się w peletonie” – powiedział Wiebes, który w zeszłym sezonie odniósł 12 zwycięstw, w tym etapy Giro Donne i Kobiecy Tour de France.

„To piękny zestaw. Te same kolory, które nosił nasz sponsor mianowany, SD Worx, po raz kolejny mają nowy, świeży wygląd, co zwiększa rozpoznawalność. Jestem z niego zadowolony i nie mogę się doczekać wyścigów w tej koszulce” – powiedziała była mistrzyni Włoch Elena Cecchini , który w 2024 roku powróci do zespołu na czwarty sezon.

Obie pary dołączyły do ​​dominującego składu – prowadziły w Women’s WorldTour z 62 zwycięstwami w całym składzie w 2023 r. – a ich mistrzynią są mistrzynie Tour de France Femmes Vollering i mistrzyni świata Lotte Kopecky.

Pozostała część zespołu w przyszłym sezonie w dużej mierze pozostanie niezmieniona, a zawodniczki, w tym weteranki Christine Majerus i Chantal van den Broek-Blaak, również powrócą, a także młode talenty Blanka Kata Vas i Anna Shackley. Femke Gerritse to jak dotąd jedyny potwierdzony nabytek zespołu poza sezonem, a 22-latek dołączył do zespołu z Parkthotel Valkenburg.

Dodaj komentarz