Nienke Veenhoven wygrywa kryterium Down Under przed Georgią Baker

Nienke Veenhoven odniosła niewielkie zwycięstwo na torze Down Under Criterium, zapierając dech w piersiach wyścigu w Adelajdzie. Grupa 12 zawodników pobiegła po zwycięstwo po tym, jak na początku okrążenia dzwonkowego złapano czołową ucieczkę. Dzięki nieograniczonemu dostępowi do wszystkich relacji z Tour Down Under i Women’s Tour Down Under, zapoznasz się z najświeższymi wiadomościami o tych zapierających dech w piersiach zawodach.

Nienke Veenhoven (Visma-Lease a Bike) odniosła niewielkie zwycięstwo na torze Down Under Criterium, wyprzedzając Georgię Baker (Liv Jayco AlUla) o połowę długości roweru po 50 minutach zapierającego dech w piersiach wyścigu w Adelajdzie.

Zawody po Tour Down Under kobiet rozgrywane były na torze o długości 1,2 km w Victoria Park. Grupa 12 zawodników pobiegła po zwycięstwo po tym, jak na początku okrążenia dzwonkowego złapano czołową ucieczkę.

Zespół Visma-Lease a Bike z Veenhoven niestrudzenie współpracował ze zwyciężczynią klasyfikacji generalnej kobiecego Tour Down Under Sarah Gigante (AG Insurance-Soudal), aby złapać przerwę prowadzoną przez Nienke Vinke (DSM-Firmenich PostNL) i FDJ-Suez i został nagrodzony zwycięstwem.

Lauretta Hanson z Lidl-Trek zajęła trzecie miejsce, a pierwszą piątkę zajęły Sofia Bertizzolo (UAE Team ADQ) i Soraya Paladin (Canyon SRAM).

Veenhoven ma mocny rodowód w wyścigach torowych i podczas zeszłorocznych krajowych mistrzostw Holandii na torze zajął drugie miejsce w wyścigu podstawowym za Loreną Wiebes (SD-Worx Protime).

Wyścigi WorldTour kobiet na Tour Down Under zakończyły się w niedzielę, a Gigante na ostatnim etapie pokonała Willungę, a w klasyfikacji generalnej wyprzedziła Vinke.

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich naszych relacji z Tour Down Under i Women’s Tour Down Under, w tym do relacji z Australii, najświeższych wiadomości i analiz. Dowiedz się więcej.

Wyniki

Wyniki zasilane przez Pierwsza jazda na rowerze

Dodaj komentarz