Neilson Powless przedłuża kontrakt z EF Education-EasyPost do 2027 roku.

W czwartek EF Education-EasyPost ogłosiło, że przedłużyło kontrakt z 27-letnim Neilsonem Powlessem na sezon 2027. Amerykanin stale piął się w szeregach ubranej na różowo drużyny od czasu swojego przełomowego zwycięstwa w Donostia San Sebastian Klaskoa w 2021 roku, stając się jednym z jej zawodników odnoszących największe sukcesy. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak Powless zaskakuje kolarstwo światowe i jakie są jego plany na przyszłość.

W czwartek EF Education-EasyPost ogłosiło, że przedłużyło kontrakt z 27-letnim Neilsonem Powlessem na sezon 2027.

Amerykanin stale piął się w szeregach ubranej na różowo drużyny od czasu swojego przełomowego zwycięstwa w Donostia San Sebastian Klaskoa w 2021 roku, stając się jednym z jej zawodników odnoszących największe sukcesy. W tym sezonie Powless wygrał GP La Marseillaise i Etoile de Bessèges oraz wylądował na podium w wyścigach Dwars Vlaanderen i Maryland Classic, czyniąc rok 2023 najlepszym w jego dotychczasowej karierze.

„To naprawdę niesamowite uczucie” – powiedział Powless w oświadczeniu wydanym przez zespół. „Dołączyłem do zespołu w 2020 roku i właśnie tutaj bardzo się rozwinąłem, jako kolarz i jako osoba. Z każdym rokiem czuję się coraz lepiej dzięki temu zespołowi, jego wsparciu i strukturze.

„Było całkiem jasne, że to miejsce wydawało mi się najlepszym miejscem, aby odnieść sukces i dalej się rozwijać. Po prostu czuję się tu jak w domu i jestem naprawdę zadowolony z kierunku mojej kariery i ludzi, którzy mnie wspierają .”

Inne wyniki w tym sezonie wskazują na perspektywy Powlessa w większych wyścigach, z piątym miejscem w Tour of Flanders, siódmym w Mediolan-San Remo i ósmym w Liège-Bastogne-Liège, co podsyciło jego chęć dodania pomnika do swoich palmares oraz piąte miejsce w wyścigu szosowym na Mistrzostwach Świata to obiecujący wskaźnik przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu w 2024 r.

„Ten rok naprawdę otworzył mi oczy, jeśli chodzi o możliwość kontynuowania zwycięstw w wiosennych klasykach” – powiedział. „To naprawdę ekscytująca ścieżka, ekscytująca przygoda, którą chcę podążać. To były wyścigi, w których tak naprawdę nie sądziłem, że będę mógł wziąć udział, ale myślę, że były po prostu niesamowite że jestem w zespole, który chce zaryzykować i spróbować.

„Chciałbym wygrać brukowanego klasyka. Chciałbym wygrać Pomnik i co roku ścigać się w mistrzostwach świata. Zbliża się także rok olimpijski. Mam wiele jednodniowych ambicji wyścigowych, a potem: oczywiście jest Tour de France. Zawsze chcesz wystartować w Tour de France w najlepszej możliwej formie, aby ścigać się z najlepszymi zawodnikami na świecie, gdy są oni w szczytowej formie, ale brukowane klasyki i pomniki to wyścigi wyjątkowe same w sobie. Czuję się, jakbym pukał do drzwi jednego z tych wyścigów, więc mam nadzieję, że uda mi się go wywalczyć w przyszłym roku.

Tour de France również w ostatnich latach pokazał to, co najlepsze w Powless. Po brukowanym 5. etapie Tour 2022 wspiął się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a na mocnym odcinku do Longwy, wygranym przez Tadeja Pogačara, zabrakło mu czterech sekund do awansu do maillot jaune, ostatecznie zajmując w sumie 12. miejsce. W tym roku w koszulce w kropki spędził kilkanaście dni.

„Czuję, że staję się silniejszy fizycznie, ale uczę się też nowych sposobów ścigania się i poznaję różne typy wyścigów, w których mogę rywalizować, a bycie na takiej ścieżce samopoznania na tym poziomie jest naprawdę ekscytujące – powiedział Powless.

„Było wiele wyścigów, zwłaszcza w zeszłym roku w klasykach, kiedy posiadanie kolegi z drużyny całkowicie się dla mnie sprzedało, zdecydowanie oznaczało mój wyścig lub przerwanie go, a posiadanie kolegów z drużyny, którzy byli gotowi na takie poświęcenie i byli z tego szczęśliwi, mogąc to zrobić , byli szczęśliwi, że mogli po prostu cierpieć za mnie, wiedząc, że to dla mnie, a nie dla nich, to naprawdę uderza głęboko” – powiedziała Powless.

„Daje mi to dużą motywację, dużo pewności siebie i sprawia, że ​​naprawdę doceniam chłopaków, których mam wokół siebie, chłopaków, którzy są gotowi przejść przez ten ból za mnie, wiedząc, że nie zamierzają same rezultaty, ale to, że przechodzą przez cały ten ból, abym mógł dobrze sobie radzić, to naprawdę sprawia, że ​​chcę zejść jeszcze głębiej.