Następca Soudal-QuickStep: Lefevere znalazł dziedzica

Belgijski menadżer zespołu kolarskiego poszukuje swojego następcy, co przyspieszono przez zamieszanie związanym z fuzją Jumbo-Visma. Kto zastąpi Patricka Lefevere i jakie zmiany niesie to dla przyszłości zespołu? Odkryj więcej szczegółów na temat planów długoterminowej sukcesji i sezonu 2024, który już się zapowiada emocjonujący.

Nie jest jasne, czy Patrick Lefevere jest fanem serialu telewizyjnego „Sukcesja”, ale wygląda na to, że podobnie jak Logan Roy, belgijski menadżer zespołu w końcu znalazł swojego następcę.

Lefevere skończy 69 lat w styczniu 2024 r. i pracował jako directeur sportif, a następnie menadżer zespołu, odkąd zakończył swój krótki okres jako zawodowy kolarz w 1979 r. Obiecał, że pozostanie menadżerem zespołu w Soudal-QuickStep do 2026 r., po uzyskaniu sponsoringu na budowę zespół skupiony wokół Remco Evenepoela.

Wydaje się jednak, że zamieszanie związane z fuzją/przejęciem Jumbo-Visma przyspieszyło plany Lefevere dotyczące znalezienia spadkobiercy, który pomoże w rozwoju zespołu w długoterminowej przyszłości i ostatecznie przejmie stery jako menadżer zespołu.

„Znaleźliśmy osobę, która rozpocznie pracę na stanowisku COO (dyrektora operacyjnego). To nie jest prawa ręka, ale dyrektor operacyjny” – powiedział Lefevere Het Nieuwsblad podczas wspólnego wywiadu z Rubenem Desmetem, dyrektorem generalnym Quick-Step, po tym jak zespół świętował 25. rocznicę współpracy Quick-Step z zespołem.

Lefevere nie podał nazwiska nowego dyrektora operacyjnego, ale wszelkie zmiany będą następować stopniowo.

„Nie chcemy, aby Patrick nagle przestał pracować, ale prosimy o przygotowanie planu na następcę” – powiedział Desmet.

„Ktoś, kto potrafi podążać za innymi i stopniowo przejmuje na siebie większą odpowiedzialność. Nie może nagle przejść od zera do stu”.

Lefevere nalegał, aby wybór jego następcy został dokonany ostrożnie.

„To nie jest proste zadanie, bo nie mogę tego źle zrozumieć” – powiedział.

„Zawsze żartuję, że „przy trzydziestu zawodnikach w sezonie mogę popełnić jeden błąd w transferze”. Nie w roli następcy. Ale znaleźliśmy osobę, która zacznie od stanowiska dyrektora operacyjnego”.

Zespół Soudal-QuickStep zebrał się w zeszłym tygodniu w Belgii, aby wziąć udział w pierwszych zajęciach integracyjnych przed sezonem 2024. Nie jest jasne, czy nowy dyrektor operacyjny był obecny na tym wydarzeniu.

Podczas serii wydarzeń ze sponsorami i partnerami cały zespół – w tym nowi nabytkowie Mikel Landa i Gianni Moscon oraz siedmiu neoprofesjonalistów, wziął udział w planowaniu i działaniach związanych z budowaniem zespołu. Brytyjczyk James Knox został 28. i ostatnim zawodnikiem zespołu w składzie na rok 2024.

Programy kolarskie i cele na rok 2024 muszą jeszcze zostać potwierdzone, ale oczekuje się, że Evenepoel zadebiutuje w Tour de France, a Kasper Asgreen, Yves Lampaert i Moscon prowadzą skład na klasyki.

„Szukaliśmy wydarzenia budującego zespół mniej więcej w czasie spotkania naszego zespołu, które odbyło się w biurze Soudal w Turnhout” – powiedział dyrektor zespołu Sportif Tom Steels.

„Wszyscy zaangażowani spędzili kilka naprawdę przyjemnych dni i możemy cieszyć się duchem zespołowym, który, mamy nadzieję, przeniesie się na nadchodzący sezon”.

Czarny piątek zbliża się wielkimi krokami, a Kolartwo.info śledzi wszystkie oferty dotyczące sprzętu, odzieży, akcesoriów i technologii. Sprawdź Oferty na Czarny Piątek które są selekcjonowane i aktualizowane każdego dnia w Wielkiej Brytanii, USA i na całym świecie.

Dodaj komentarz