Nairo Quintana powraca na Tour Colombia – ekskluzywny powrót

Nairo Quintana powraca do peletonu po 18 miesiącach przerwy, aby prowadzić zespół w Tour Colombia, który rozpoczyna się w lutym. Po problemach z dopingiem i ciężkich rozstań, kolumbijski kolarz gotowy jest na triumfalny powrót na własnej ziemi. Jego historia jest pełna wzlotów i upadków, ale czy tym razem uda mu się odzyskać byłą świetność?

Nairo Quintana ponownie połączy siły ze swoim zespołem Movistar, aby poprowadzić zespół w wyścigu Tour Colombia, który rozpoczyna się 6 lutego na jego własnym terenie.

33-latek spędził ostatnie 18 miesięcy poza zawodami, z wyjątkiem mistrzostw Kolumbii, po tym, jak rozstał się z Arkéą-Samsiciem po pozytywnym wyniku testu na obecność tramadolu podczas Tour de France 2022 i został zdyskwalifikowany.

Quintana nie został zawieszony, ale nie był w stanie znaleźć zespołu na rok 2023, ale w październiku Movistar ogłosił swój niespodziewany powrót. Quintana rozpoczął karierę w WorldTour w zespole w 2012 roku i pozostał w nim do 2019 roku.

W tym roku WADA dodała tramadol do listy substancji zabronionych, więc wszelkie pozytywne wyniki mogą skutkować zawieszeniem.

W Tour Colombia 2.1 Quintana będzie ścigać się wraz z rodakami Ivánem Sosą i Fernando Gavirią, a także Hiszpanami Sergio Samitierem i Albertem Torresem oraz Brazylijczykiem Viniciusem Rangelem.

Według El KolumbijczykQuintana czuł, że jest w dobrej formie i chce odpocząć od wyścigów po tym, jak w zeszłym tygodniu zajął czwarte miejsce w jeździe na czas i 26. w wyścigu szosowym podczas mistrzostw Kolumbii. Alejandro Osorio – kolejny były zawodnik WorldTour, który został zwolniony przez Bahrain Victorious za rzekome naruszenie ograniczeń zespołu związanych z COVID-19.

„Wynik nie mówi nic o chorobie” – stwierdziła Quintana. „Jeśli spojrzymy na zeszłoroczne podium, które wszyscy razem ukończyliśmy, i jeśli spojrzymy na jazdę na czas, to jest podobnie. Ważne jest to, że dodajemy kilometry.

„Udało nam się dobrze pojechać, niestety nie jest łatwo dokonać odpowiedniego wybicia, strategia nie zawsze idzie po naszej myśli, ale samopoczucie i ciało są bardzo dobre. Jestem ogromnie wdzięczny i podekscytowany, ale nie zadowolony, ale szczęśliwy, szczęśliwy, że mogę być w tym nowym sezonie z zespołem, który bardzo mi pomógł w tej dekadzie i który noszę w sercu, podobnie jak wielu kolegów z drużyny” – powiedziała Quintana.

Czwarta edycja Tour Colombia 2.1 będzie liczyła 911,6 km, a na starcie stanie 25 drużyn, w tym drużyny WorldTour Movistar, Astana i EF Education-EasyPost.

Dodaj komentarz