Mocny występ Wouta van Aerta w Volta ao Algarve

Belgijski kolarz Wout van Aert z drużyny Visma-Lease a Bike nie zawiódł podczas drugiego etapu Volta ao Algarve, jednak mimo starcia do samego końca, nie był w stanie nadążyć za przyspieszającymi rywalami. Jego determinacja i walka aż do mety, mimo problemów z nogami, nie pozostawiają nikogo obojętnym.

Jako niewspinaczkowy Wout van Aert (Visma-Lease a Bike) dotrwał do końca drugiego etapu Volta ao Algarve w Alto da Fóia.

Kiedy jednak mistrz Belgii Remco Evenepoel (Soudal-QuickStep) i zwycięzca etapu Dani Martínez (Bora-Hansgrohe) odskoczyli, był już pusty i leciał do tyłu.

„Przez długi czas na ostatniej wspinaczce czułem się dobrze i wierzyłem w to aż do dwóch kilometrów przed metą, ale potem okazało się, że na kołach było dość łatwo” – powiedział belgijskim mediom Van Aert po etapie. „Kiedy ponownie przyspieszyli, nie było to już możliwe”.

Van Aert poważnie skrócił sezon przełajowy, aby skupić się na tegorocznych wiosennych klasykach i rozpoczął sezon szosowy wcześniej niż kiedykolwiek w swojej karierze, najpierw w Clásica de Almería i Clásica Jaén w Hiszpanii, a teraz w Volta ao Algarve. Wszystko to jest częścią jego planu mającego na celu ostateczne zwycięstwo w Tour of Flanders, jakiego oczekiwał od niego jego kraj przed debiutem w Giro d’Italia.

„Potrzebuję takich wysiłków, aby poczuć się lepiej. Pod koniec nogi zupełnie mi odmówiły posłuszeństwa, nie mogłem już pedałować naprawdę szalonych numerów” – powiedział Van Aert. „To była śmierć do samego końca. Muszę jednak jeszcze popracować nad tymi wysiłkami, więc jestem usatysfakcjonowany”.

Dyrektor sportowy drużyny Visma-Lease a Bike podczas wyścigu, Marc Reef, nie miał żadnych problemów z wynikiem Van Aerta.

„Kiedy zobaczysz, jak długo Wout był w stanie utrzymać się na tym kursie, jak przebiegły wyścigi i kto nadal na nim pozostał, możemy być tylko usatysfakcjonowani” – powiedział Reef.

„Z powodu pecha nie mógł pokazać się w Jaén, ale tutaj udowodnił, że jest na dobrej drodze. Możemy być szczęśliwi”.

Van Aert traci 26 sekund do Martíneza i zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji generalnej na trzy etapy przed końcem, ale powiedział, że nie skupia się na klasyfikacji generalnej.

„Zdecydowanie chcę pojechać dobrą jazdę na czas, a ostatni etap też jest trudny. Nie mogę się doczekać tych dwóch rzeczy”.

Dodaj komentarz