Młody Duńczyk Theodor Storm dołącza do Ineos Grenadiers

Młody duński talent, Theodore Storm, dołącza do WorldTour w wieku 18 lat, podpisując kontrakt z Ineos Grenadiers na kolejne trzy lata. Jego imponujący debiut w zawodowym kolarstwie wraz z obietnicą przyszłych sukcesów wzbudza ogromne zainteresowanie wśród fanów i kibiców. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, jak ten młody, wschodzący gwiazdor zamierza zrewolucjonizować świat kolarstwa.

Ineos Grenadiers ogłosiło czwartego nowego zawodnika na rok 2024, podpisując trzyletni kontrakt z duńskim 18-letnim Theodorem Stormem.

Storm wskakuje do WorldTour prosto z juniorskich rankingów, co w ostatnich latach jest coraz częstsze i powoduje zmianę duńskiego składu NPV-Carl Ras Roskilde Junior na brytyjski skład WorldTour.

Dołącza do Tobiasa Fossa (Jumbo-Visma), Oscara Rodrígueza (Movistar) i innego neoprofesjonalisty Andrew Augusta na liście zawodników przychodzących na sezon 2024.

Storm zajął także piąte miejsce na Mistrzostwach Świata UCI w Szosach w Glasgow, a jego duński kolega z drużyny, związany z Lidl-Trek Albert Philipsen, zdobył tęczową koszulkę.

Dołączy do rosnącej listy utalentowanych młodych jeźdźców w Ineos Grenadiers. August, Michael Leonard i mistrz Europy w jeździe na czas Josh Tarling to nastolatki, a Magnus Sheffield, Carlos Rodríguez i Tom Pidcock należą do innych wyróżniających się nazwisk w wieku poniżej 25 lat.

Storm powiedział, że to posunięcie pozwoli mu skupić się na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, a jednocześnie zająć się sportem na najwyższym poziomie.

„To dla mnie idealny zespół; jego skupienie się na przyszłości i całkowite nastawienie na wyniki jest dla mnie idealne i niezwykle ekscytujące” – powiedział Storm.

„Ten ruch pozwoli mi również skupić się na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich z duńską reprezentacją narodową, jednocześnie ucząc się tego sportu na najwyższym poziomie jako grenadier. Nie mogę się doczekać, aż poznam całą kadrę i zawodników i utknę w miejscu w ciężką pracę.

„Wiem, że zespół ma ogromne ambicje na przyszłość i chętnie wniosę swój wkład w osiągnięcie ich celów. Ineos Grenadiers wydają mi się idealnym rozwiązaniem”.

Storm, określany jako „mocny kolarz, który dobrze się wspina”, zaliczył w zeszłym sezonie serię imponujących występów, odnosząc zwycięstwa w Danii, a także na arenie międzynarodowej, w wyścigach, w tym w Omloop van Borsele i GP Rüebliland.

Ineos Grenadiers twierdzą, że Storm wpisuje się w „program wspinaczkowy” zespołu mający na celu rozwój młodych zawodników zespołu, nadzorowany przez nowego menedżera ds. ścieżek wydajności, Simona Wattsa.

„Theodor to bardzo ekscytujący młody talent o ogromnym potencjale, który doda głębi imponującej puli talentów, którą zbudowaliśmy” – powiedział dyrektor generalny Ineos Grenadiers, John Allert.

„Istnieje coraz większa tendencja, aby młodzi kolarze od razu startowali w WorldTour. Jesteśmy jednak świadomi, że ci sportowcy również potrzebują odpowiedniego wsparcia, aby rozwijać się i wykorzystywać swój potencjał.

„Nasze podejście oparte na zorganizowanej ścieżce zapewni Theodorowi wszelkie zasoby i możliwości kontynuowania imponującej trajektorii, którą już wypracował. „Wszyscy nie możemy się doczekać poznania Theodora i współpracy z nim oraz wspólnego budowania świetlanej i pełnej sukcesów przyszłości. Jesteśmy zachwyceni możliwością powitania go w Ineos Grenadiers.”

Podpis Storma powoduje, że skład zespołu na nowy sezon będzie liczył 28 potwierdzonych zawodników, przy czym dwa miejsca są nadal otwarte na nowych zawodników, choć jedno z miejsc może zająć triatlonista i zaufany domator Cameron Wurf.

Na liście odchodzących zespołu znajdują się Tao Geoghegan Hart (do Lidl-Trek), Dani Martínez (Bora-Hansgrohe), Pavel Sivakov (UAE Team Emirates), Ben Tulett (Visma-Lease a Bike) i niedawno wydany Luke Plapp (Jayco- AlUla).

Dodaj komentarz