Mistrzostwa Polski w kolarstwie – ostatnie szlify Michała Kwiatkowskiego przed Tour de France

michał kwiatkowski
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas

Mężczyźni

Mistrz Polski w jeździe ze startu wspólnego z 2013 roku Michał Kwiatkowski (Omega Pharma) został w dniu dzisiejszym zwycięzcą MP w jeździe indywidualnej na czas, które odbyły się w Zawoni. Na trasie liczącej 40 km pokonał o 27s ubiegłorocznego Mistrza Macieja Bodnara (Cannondale) oraz Mateusza Taciaka z CCC Polsat Polkowice o 2min01s.

Kobiety

Wśród kobiet zwyciężyła Eugenia Bujak z klubu BTC City Lublana. Podobnie jak wśród mężczyzn Bujak pokonała ubiegłoroczną mistrzynię sprzed roku – Katarzynę Pawłowską (Boels Dolmans), zaś brązowy medal wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv).

Co „ciekawe” na oficjalnej stronie PZKOL w dzisiejszej wiadomości o Mistrzostwach Polski, nie ma nawet informacji w jakiej miejscowości odbyły się zawody. Jedynie na dołączonym pdf’ie z wynikami możemy taką wiadomość przeczytać.

Tour de France, który będzie najważniejszym wyścigiem Michała Kwiatkowskiego w sezonie, rozpocznie się już 5 lipca. W wyścigu na pewno nie wystartuje Diego Ulissi (Lampra-Merida), który został zawieszony przez swoją grupę, po ogłoszeniu przez UCI informacji, że w próbce pobranej od niego po 11 etapie Giro d’Italia znaleziono ślady salbutamolu. Ulissi poprosił o zbadanie  próbki B, a do ostatecznego wyjaśnienia sprawy będzie zawieszony. Przypomnę, że Diego Ulissi podobnie jak Michał Kwiatkowski preferuje łagodniejsze wzniesienia, na których w końcówce może pokazać swoje sprinterskie umiejętności.

Przypomnę wywiad Michała udzielony TVP, w którym mówi o tegorocznym starcie w Tour de France oraz o przyszłej walce na Tour de Pologne ;)