Małe Liście Opuszczają Jumbo-Visma, Przynoszą Przywództwo do EF Education-Cannondale

Carmen Small przejęła nowe stanowisko jako główny dyrektor sportowy w nowo utworzonym amerykańskim zespole kolarskim EF Education-Cannondale. Po opuszczeniu Jumbo-Visma, Small zdradza swoje wrażenia związków personalnych oraz oczekiwania od nowego wyzwania. Jak będą wyglądać jej nowe obowiązki i jakie cele chce osiągnąć?

Carmen Small opuściła Jumbo-Visma i w 2024 roku dołączy do nowo utworzonego, zarejestrowanego w USA zespołu kontynentalnego EF Education-Cannondale jako główny dyrektor sportowy.

W komunikacie prasowym zespołu Small powiedziała, że ​​nie może się doczekać bycia częścią amerykańskiego zespołu i współpracy z dyrektorem generalnym zespołu, Esrą Trompem.

„Myślę, że znalazłem dobry dom. To amerykański zespół, a ja jestem Amerykaninem. Mimo że zespół ma siedzibę w Europie i mamy mocny, międzynarodowy skład, jest to dla mnie bardzo miłe, ponieważ grałem tylko w zagranicznych drużynach. Naprawdę miło jest pomyśleć o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. Jako reżyser nigdy nie miałem okazji robić filmów krajowych, więc jestem tym bardzo podekscytowany” – powiedział Small.

„Współpraca z Esrą mam same pozytywne doświadczenia. Wierzę w nią. To niesamowita menadżerka. Naprawdę wie, jak wydobyć z ludzi to, co najlepsze i jak pielęgnować dobro w zespole. Współpraca z Esrą była dla mnie priorytetem.”

Small wycofał się z profesjonalnych wyścigów w 2017 roku z długą listą osiągnięć, do których zalicza się dwukrotne zdobycie tytułu w jeździe na czas na Mistrzostwach USA, tytuł w jeździe na czas na Mistrzostwach Panamerykańskich oraz brązowy medal w jeździe na czas na Mistrzostwach Świata.

Należała także do drużyn Specialized-lululemon, które zdobyły tytuły mistrzów świata w drużynowej jeździe na czas na Mistrzostwach Świata w 2013 i 2014 roku.

Po karierze kolarskiej Small została dyrektorem sportowym zespołów Virtu Cycling i Ceratizit-WNT, a następnie w 2021 r. dołączyła do Jumbo-Visma jako dyrektor, gdzie spędziła trzy sezony pracując z Trompem.

„Kiedy Esra zapytała mnie w sprawie tego zespołu, było to bardzo interesujące, ponieważ jest to program dla pierwszoklasistów. Miałem doświadczenie z Team Virtu w budowaniu tego zespołu, więc nie jestem nowy w grze z nowymi zespołami, ale było to miłe, ponieważ chociaż oczywiście EF Education-Cannondale ma infrastrukturę stworzoną od strony męskiej, pustą kartę” – powiedział Small.

„Daje ci to możliwość zbudowania i stworzenia czegoś nowego i zobaczenia, co możesz z tego rozwinąć. To było dla mnie interesujące”.

W czerwcu firma EF Pro Cycling ogłosiła, że ​​utworzy nową drużynę kobiet, która będzie ścigać się pod nazwą EF Education-Cannondale, a w 2024 r. zacznie działać jako kontynentalna drużyna kobiet.

Od tego ogłoszenia zespół pozyskał 14 zawodników: Megan Armitage, Letizia Borghesi, Kim Cadzow, Clara Emond, Veronica Ewers, Kristen Faulkner, Lotta Henttala, Alison Jackson, Nina Kessler, Clara Koppenburg, Coryn Labecki, Noemi Rüegg, Elizabeth Stannard i Magdalena Vallières.

„Uwielbiam filozofię zespołu. Zabawność tego. Są zabawne, ale też poważne. Są bardzo profesjonalni, ale jednocześnie potrafią się pośmiać i stworzyć coś nieco innego. Zauważasz to z zewnątrz. To nie jest tak, że „musimy być poważni, nie uśmiechać się i nie śmiać, aby wygrywać wyścigi”. Więc pośmiejmy się trochę, cieszmy się tym, co robimy, a wtedy nadejdzie sukces” – powiedział Small.

Small podkreśliła znaczenie wspierania dobrej komunikacji, spójności oraz zdrowego i pomocnego środowiska, które jej zdaniem ma fundamentalne znaczenie dla sukcesu zespołu.

„Jednej rzeczy, której się nauczyłem, jest to, że musicie się wspierać. To nie tylko jeźdźcy, to także personel. Chcesz stworzyć pomocne środowisko” – wyjaśniła.

„Być może na papierze wykonanie określonego zadania nie jest twoim zadaniem, ale chcesz pomóc koledze z drużyny, więc po prostu to robisz. Myślę, że Esra i ja zgadzamy się w tej kwestii. Oboje chcemy zbudować środowisko gdzie wszyscy pomagamy sobie nawzajem, aby odnieść sukces” – powiedział Small.

„Myślę, że posiadanie dobrych relacji z zawodnikami i możliwość przekazania im moich oczekiwań to naprawdę wielka sprawa. Oznacza to wiele rozmów przed wyścigiem, a potem w wyścigu jestem ich motywatorem. Staram się wydobyć z nich to, co najlepsze, jako jeźdźcy. ”

Small porównała bycie dyrektorem sportowym z wcześniejszym zawodem nauczyciela matematyki.

„Bycie DS jest pod wieloma względami bardzo podobne do bycia nauczycielem. Musisz być zorganizowany. Masz plan lekcji, plan wyścigu. Ale chodzi także o to, aby kierowcy byli odpowiedzialni” – powiedziała.

Small powiedziała, że ​​uwielbia swoją pracę dyrektora sportowego i pracę z zawodnikami, ponieważ dodają jej motywacji i energii.

„Uwielbiam pomagać im przygotować się psychicznie i uwielbiam ich motywować. Najważniejsze, co czuję, gdy jestem w pracy, to podekscytowanie. Jako jeździec zawsze się denerwowałem, a teraz się nie denerwuję. Kolarze muszą dać z siebie wszystko ciężka praca, podczas gdy mogę zostać w samochodzie i rozmawiać przez radio. Jeśli zbliżamy się do finału wyścigu i wiem, że możemy wygrać, nadal nie jestem zdenerwowany, ale jestem przygotowany. siebie i jestem gotowy na emocje” – powiedział Small.

„To uczucie nie zmienia się, czy jest to obóz, czy wyścig. To samo uczucie przez cały sezon. Za każdym razem mam tę samą motywację. Niezależnie od tego, czy jest to wyścig rozwojowy, czy Tour de France, wykonuję swoją pracę dokładnie tak, jak tak samo i kocham to dokładnie tak samo.”