Ludwig z złamanym krzyżem w wypadku Omloop Het Nieuwsblad

Cecilie Uttrup Ludwig, gwiazda kolarstwa, zostaje na chwilę obecną wyłączona z rywalizacji po groźnym wypadku. Zespół FDJ-Suez nie podaje jeszcze daty powrotu, co wstrząsa światem sportu. Jak potoczą się losy tej utalentowanej zawodniczki? Chcesz poznać więcej szczegółów? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Cecilie Uttrup Ludwig będzie pauzowała przez najbliższe tygodnie po złamaniu kości krzyżowej w sobotnim wypadku na torze Omloop Het Nieuwsblad.

Jej zespół FDJ-Suez powiedział, że nie ma jeszcze ram czasowych na jej powrót do zawodów.

Duńczyk rozpoczął sezon 2024 od zwycięstwa etapowego w Tour Down Under, ale musiał zrezygnować z Omloop, swojego pierwszego europejskiego wyścigu w tym roku, po upadku przed brukiem w Holleweg.

W środę FDJ-Suez ogłosiło, że po wypadku u Uttrupa Ludwiga zdiagnozowano złamanie kości krzyżowej.

„Przeprowadzone badania lekarskie wykazały złamanie kości krzyżowej, co spowodowało okres niezdolności do pracy sportowca, którego czas trwania pozostaje na razie nieokreślony” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

„Jedynym priorytetem FDJ-Suez jest dobre samopoczucie Cecilie i całkowity powrót do zdrowia. Zespół jest zmobilizowany, aby zapewnić Cecilie najlepsze możliwe wsparcie i pracuje nad spersonalizowanym programem opieki i rekonwalescencji, aby promować optymalną regenerację i powrót do zawodów w najlepszych możliwych warunkach.

Uttrup Ludwig byłaby jedną z głównych pretendentek do startu w Strade Bianche w ten weekend, gdzie rok temu zajęła trzecie miejsce. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie mogła wrócić do rywalizacji.

„Chociaż na tym etapie nie można dokładnie określić czasu trwania rekonwalescencji Cecilie, jesteśmy całkowicie pewni, że poradzi sobie z tą ciężką próbą” – stwierdziła FDJ-Suez. „Cecilie zawsze wykazywała się niezwykłą determinacją, a ta cecha bez wątpienia przyda się jej w przygotowaniach do powrotu do zawodów”.

Dodaj komentarz